Забутий антисептик часів Першої світової війни назвали ключем до боротьби з суперантибиотиками

30 листопада 2016, 12:48
Антисептик акрифлавін активує імунну систему, дозволяючи боротися зі стійкістю до антибіотиків

Такий висновок зробили австралійські фахівці з університету Мельбурна, повідомляє видання Science Alert.

Акрифлавін був вперше використаний в якості антисептика німецькими вченими в 1912 році, після чого його активно застосовували в якості місцевого антисептика для ран під час Першої світової війни. Речовина використовувалася, щоб лікувати все, від гонореї до інфекцій сечовивідних шляхів, перш ніж її витіснив пеніцилін.

Відео дня

"Він був замінений пеніциліном, але ми думаємо, що з новими бактеріями, які все більш і більш стійкі до лікування, він може повернутися", - вважає один з дослідників, Майкл Гантьєр.

Витягнутий з бітуму акрифлавін активує імунну систему, таким чином розв'язавши потужну імунну реакцію на потенційно широкий спектр бактерій. Акрифлавін безпосередньо зачіпає бактерії, активуючи імунну систему і допомагає запобігти інфекції.

Дослідження показує, що попередня обробка клітин легкого людини речовиною захищала їх проти риновірусною інфекції (нежиті) шляхом активації противірусної імунної відповіді.

"Ми вперше показали, що акрифлавін, зв'язуючись з клітинною ДНК, може активувати імунну систему хазяїна, даючи потужний імунну відповідь на потенційно широкий спектр бактерій", - зазначає Гантьєр.

Команді належить провести клінічні випробування, щоб перевірити ефективність знезаражуючого проти нинішніх штамів вірусних і бактеріальних інфекцій, але вони сподіваються, що багатообіцяючі результати лабораторних експериментів, а також той факт, що препарат в даний час вже використовується країнами, що розвиваються, не повинен спричинити ніяких проблем з отриманням дозволу на випробування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X