Жахливі цифри. Наскільки забруднення повітря підвищує ризик смерті

Забруднення повітря стає все більш суттєвою причиною підвищення ризику смерті (Фото:Alex_Ishchenko/depositphotos)
Забруднення довкілля стає дедалі більш значущою причиною смертності у багатьох країнах. Зараз з’явилися конкретні цифри, які показують, як зростає ризик померти від чинників несприятливої екології.
Фахівці з Медичної школи Тегеранського університету, Іран, опублікували результати аналізу медичних даних більш ніж 50 тис. іранців.
Підрахунки показали, що у жителів районів з високим рівнем забруднення повітря на 17% вища ймовірність смертності від серцево-судинних захворювань і на 20% вища ймовірність смертності від усіх причин.
У тих, хто опалював приміщення твердим паливом, включаючи дерево і гній, без димаря, ризик померти від серцево-судинних захворювань зростав на 36%. Ще на 23% зростав ризик померти від інших причин.
Ті, хто використовував як паливо гас, помирали від серцево-судинних хвороб на 19% частіше, і ще на 9% — від решти причин.
Значення мала й доступність медицини. У тих випадках, коли людина не мала можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу, її ризики померти суттєво зростали.
Населення небагатих країн часто стикається із проблемою доступу до екологічних видів палива і тому використовує менш безпечні варіанти.
Швейцарські вчені вважають, що у 2019 році через забруднення повітря померло 2.3 млн людей по всій планеті.
При цьому також потрібно враховувати, що, крім спалювання твердого палива, на екологію впливає і переробка сміття, з якою багато країн третього світу мають проблеми.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.