Кожна шоста смерть у світі. Забруднення довкілля стає дедалі небезпечнішим — швейцарські вчені

19 травня, 11:57
Одна з головних причин смертності - атмосферне забруднення через промислові підприємства. (Фото:pixabay)

Одна з головних причин смертності - атмосферне забруднення через промислові підприємства. (Фото:pixabay)

Забруднення повітря, води та ґрунту забирає безліч життів. Статистика смертності з цієї причини не змінюється рік у рік, хоча існує безліч передумов до її зменшення.

За підрахунками швейцарських учених, у 2015 році від хвороб, спричинених забрудненням навколишнього середовища, померло 9 млн людей, тобто кожна шоста смерть у світі сталася з цієї причини. У 2019 році ця цифра залишилася незмінною, незважаючи на популярність екологічного транспорту та альтернативних джерел енергії.

Відео дня

Вважається, що погана екологія — проблема небагатих країн, і в процесі економічного розвитку її вплив стає дедалі меншим. Так, у 2015 році через побутове забруднення повітря померло 2,9 млн людей. Фактично йдеться про смерті через спалювання палива в приміщенні та неправильну переробку побутових відходів.

У 2019 році ця цифра стала меншою. Поширення безпечних видів палива та контроль за спалюванням сміття у багатьох країнах допомогли скоротити цю цифру до 2,3 млн.

Але на загальній кількості смертей це не позначилося, тому що виросли інші параметри. Так, забруднення атмосферного повітря збільшило смертність із 4,2 до 4,5 млн осіб. Йому сприяла зростаюча кількість заводів та автомобілів.

Зростає і смертність через отруєння свинцем. Сім років тому воно забрало півмільйона життів, а три роки тому вже 900 тис.

За словами Річа Фуллера, члена групи вчених, які аналізують смертність через забруднення навколишнього середовища, в наші дні ця тенденція точно не зміниться. Невеликий благотворний ефект для екології мала пандемія, що обмежила переміщення людей, отже, і транспортні викиди, а також зупинила тимчасово роботу підприємств. Проте дуже швидко світ відмовився від практики локдаунів, і забруднення продовжилося.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X