За останні п'ять років швидкість танення льоду в Антарктиді потроїлася

14 червня 2018, 07:04

Міжнародна група вчених з'ясувала, що швидкість танення антарктичних пластів льоду втричі прискорилася за останні п'ять років.

При цьому внесок Антарктики в підвищення рівня моря і раніше залишається невеликим: всього лише 7,6 міліметра в період з 1992 по 2017 рік, пише New Scientist.

"Відбулося різке збільшення, причому майже половина втрат припадає на останні п'ять років. Перспектива на майбутнє відрізняється від того, що ми припускали раніше", - каже Ендрю Шеперд з Університету Лідса у Великої Британії, одного з 84 вчених, які брали участь в дослідженні.

Відео дня

До 2012 року втрата льоду в Антарктиці становила всього 0,2 мм на рік до рівня моря і, мабуть, не збільшувалася. "Ми не змогли виявити жодного прискорення", - говорить Шеперд. Але з 2012 року цей показник потроївся до 0,6 мм на рік.

За даними авторів дослідження, до 2012 року скорочення кількості льоду в Антарктиці трималося на рівні 76 млрд тонн на рік, однак з тих пір ця цифра зросла до рівня 219 млрд тонн на рік.

Комп'ютерне моделювання в 2016 році показало, що тільки одна Антарктида може втратити достатньо льоду до 2100 року, щоб підвищити рівень моря на 2 метри. Це означає, що загальний рівень моря може піднятися більш ніж на 3 метри до 2100 року. Він буде продовжувати рости довго після цього.

Хоча багато гляціологів скептично ставляться до дослідження 2016 року, ніхто точно не знає, як швидко будуть збільшуватися моря. Проблема полягає в тому, що комп'ютерні моделі - це, по суті, єдиний спосіб передбачити, скільки втратить лід Антарктики. І єдиний спосіб перевірити ці моделі - порівняти їх прогнози з тим, що насправді відбувається.

Найважливіше питання полягає в тому, чи є збільшення втрати льоду в Антарктиці тимчасовим явищем, або швидкість танення льоду буде продовжувати рости нелінійним чином: швидко зросте до декількох міліметрів на рік, потім до декількох сантиметрів на рік тощо.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X