Через вуглекислий газ Земля може повернутися в тріасовий період

10 квітня 2017, 10:33
Рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі в 23 столітті може зрівнятися з рівнем вуглекислого газу, який був у тріасовий період

Учені з Великобританії прогнозують, що це відбудеться, якщо людство продовжить використовувати все наявне викопне паливо на планеті, пише Science Alert.

"Ми не можемо безпосередньо вимірювати концентрації вуглекислого газу багато мільйонів років тому. Замість цього ми покладаємося на непрямі дані", - говорить геохімік Гевін Фостер з Університету Саутгемптона у Великобританії.

Відео дня

Серед іншого, аналіз показує, що рівень вуглекислого газу на Землі зростає неймовірно швидко. Концентрація СО2 становила 280 частин на мільйон (ppm) в атмосфері під час епохи індустріалізації, а в 2016 році цей показник становив вже 400 частин на мільйон. Якщо людство продовжить спалювати викопне паливо, то клімат Землі наблизиться до показників тріасу. Тоді на нашій планеті було сухо і жарко, а концентрація вуглекислого газу в атмосфері становила близько 2000 частин на мільйон.

На думку вчених, на Землі буде спекотніше, ніж в епоху тріасу, оскільки наше Сонце за мільйони років стало світити яскравіше.

"Через ядерні реакції Сонце поступово стає все яскравіше. Це означає, що хоча концентрації вуглекислого газу і були високими у давнину, чистий зігріваючий ефект був менше", - наголосив співавтор дослідження Ден Лант з Університету Брістоля.

Раніше НВ повідомляло, що аерокосмічне агентство NASA опублікувало ролик, на якому показано поширення вуглекислого газу по Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X