З першим квітня. Китайська космічна станція впаде на землю протягом тижня

26 березня 2018, 07:02

Космічна лабораторія Tiangong-1 може увійти в щільні шари атмосфери та впасти на Землю вже 31 березня або 1 квітня.

Вчені вже більше року знали, що Tiangong-1 перестала відповідати на китайські команди і в кінцевому підсумку перетвориться в штучний метеорит. Але нові дані дозволили уточнити час ймовірного падіння станції, пише Science Alert.

Відео дня

За словами дослідників, станція Tiangong-1 увійде в щільні шари атмосфери 31 березня з похибкою в плюс-мінус три дні. При цьому велика частина апарату згорить в атмосфері Землі.

Водночас розрахунки незалежної дослідницької організації Aerospace припускають, що найбільш імовірним днем ​​падіння станції будет 1 квітня. Ці дослідники також допускають погрішність в плюс-мінус чотири дні. Як пишуть журналісти Science Alert, падіння станції може стати "одним з найневдаліших жартів в день дурня".

За даними некомерційної дослідницької фірми Aerospace, частини космічної станції "можуть бути видні до хвилини або більше, в залежності від часу доби, видимості, умов і місця розташування спостерігача". У деяких країнах існує нескінченно малий шанс, що падаючі уламки впадуть на людей.

"В історії космічних польотів не було жодного випадку, коли людина постраждала б від космічного сміття. У 1997 році уламок ракети Дельта II вдарив жінку по плечу, але вона не постраждала", - йдеться в заяві Aerospace.

Джонатан Макдауелл, астрофізик з Гарвардського університету, сказав, що шматки вагою до 220 фунтів (100 кілограмів) можуть потрапити на поверхню Землі. Згідно з останніми оцінками, ці частини лабораторії впадуть в океан.

Експерти вказали великі міста, яким може в теорії загрожувати падіння частин Tiangong-1 з космосу. Серед них - Пекін, Нью-Йорк, Рим, Барселона, Сочі і Владивосток.

Tiangong-1 - це космічний апарат довжиною 12 метрів і діаметром 3,3 метра, його стартова маса 8506 кг. Станція була порожня з 2013 року, з 2016 року з нею не було ніякого контакту.

Раніше НВ повідомляло, що експерти Європейського космічного агенства ESA побоюються, що частини китайської станції Tiangong-1 можуть впасти на країни ЄС. Судячи з усього, фрагменти Tiangong-1 впадуть над будь-областю на північ від 43 градусів північної широти або південніше 43 градусів південної широти. Південніше за 43 градуси північної широти розташовані, зокрема, такі європейські країни, як Іспанія, Португалія, Італія, Болгарія і Греція.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X