З кораблем Прогрес Росія втратила унікальний скафандр

2 грудня 2016, 16:11
Перший примірник нового скафандра для роботи в космосі — Орлан-МКС - був знищений при падінні космічного корабля Прогрес

Багато з вантажів, які Прогрес МС-04 віз до Міжнародної космічної станції (МКС), були унікальними, їх не вдасться відшкодувати з відправкою японських і американських кораблів. Так вважає академік Російської академії космонавтики Олександр Железняков, пишуть РИА Новости.

Відео дня

"Деякі речі, які віз Прогрес, є унікальними, зокрема, планувалася доставка на борт станції першого екземпляру нового скафандра для роботи в космосі — Орлан-МКС, а також оранжереї, в якій передбачалося проводити експерименти з вирощування пшениці та інших сільгоспкультур, ці втрати буде заповнити дуже складно", — сказав експерт.

Вчений також зазначає, що екіпажу на МКС нічого не загрожує, запасів на станції повинно вистачити на чотири-шість місяців, навіть якщо екіпаж не буде намагатися спеціально економити.

Вантажний космічний корабель повинен був доставити на МКС понад 2,5 тонни вантажу. Крім палива, води та стислих газів, на борту перебували оранжерея Лада-2, в якій планувалося вперше виростити солодкий перець на орбіті, скафандр нової модифікації Орлан-МКС з автоматичною системою терморегулювання, яка дозволяє космонавтам не відволікатися на включення і вимикання систем обігріву, а також фрукти до новорічного столу членів екіпажу місії МКС-50.

Нагадаємо, Роскосмос підтвердив втрату безпілотного вантажного космічного корабля Прогрес-МС04.

Раніше у Роскосмосу з'явилися проблеми з передачею телеметричної інформації від космічної вантажівки Прогрес.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X