Триметровий монстр. З дна озера в Сибіру підняли 10 000-річні рештки шерстистого мамонта — фото

10 серпня 2020, 22:00

Вчені з Центру Арктичних досліджень підняли з дна сибірського озера Печенелава-Те рештки мамонта, якому було 15−20 років. Для збору всіх кісток прадавньої тварини знадобилося дві експедиції.

Кліматичні зміни зробили російську Сибір одним з найпривабливіших регіонів для археологів з усього світу: глобальне потепління призводить до танення вічної мерзлоти і виявлення рештків древніх тварин.

Відео дня

Останнім таким відкриттям стали рештки шерстистого мамонта, яким близько 10 тис. років.

Кістки тварини добре збереглися, і вчені виявили їх на дні сибірського озера Печенелава-То. 90% скелета мамонта, враховуючи шкіру і сухожилля вдалося підняти з дна озера у межах двох експедицій.

mvk.yanao / Instagram
Фото: mvk.yanao / Instagram

Проаналізувавши рештки, вчені дійшли висновку, що це була особа чоловічої статі віком 15-20 років, а висота шерстистого мамонта досягала трьох метрів.

Тварину, скоріше всього, назвуть Тадибе, на честь сім'ї, яка його виявила.

«Ми припустили, що кістки збереглися у анатомічному порядку. Але наші експедиції показали, що це правильно тільки для задньої частини скелета. Решта кісток була у хаотичному порядку, тому неможливо вгадати, де вони розташовані», - заявив учасник експедиції, представник Центру Арктичних досліджень Андрій Гусєв.

Зокрема, вчені виявили передню задню ступні мамонта у доброму стані, враховуючи їх сухожилля, м'які тканини і частини шкіри, а також крижі з сусідніми хребцями і хвіст з сухожиллями.

mvk.yanao / Instagram
Фото: mvk.yanao / Instagram

Хімічний аналіз скелета і скам'янілостей екскрементів мамонта дозволить вченим дослідити дієту древніх тварин і особливості навколишнього середовища у доісторичні часи.

Як уже писав НВ, кілька місяців тому під час будівництва аеропорту у Мексиці вчені виявили кістки більше 60 мамонтів. Серед них є дорослі самці і самки, а також молоді особини.

Вчені припустили, що тварини, які відносяться до виду мамонт Колумба, загинули після того, як застрягли у багнюці стародавнього озера або заболоченій місцевості.

Кістки мамонтів знайшли у 20 км від міста Тултепек, де раніше була виявлена гігантська мисливська пастка. На знайдених кістках немає ніяких свідоцтв полювання, хоча, можливо, люди скористалися можливістю знищити мамонта, коли той застряг у багнюці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X