Все заради екології. У Європі вводять вуглецеві кредити

19 грудня 2022, 13:13
У Євросоюзі досягли угоди щодо довгострокової кліматичної програми (Фото:mindscanner/Depositphotos)

У Євросоюзі досягли угоди щодо довгострокової кліматичної програми (Фото:mindscanner/Depositphotos)

Депутати Європарламенту та уряду ЄС домовилися реформувати Систему торгівлі викидами ( ETS), щоб ще більше скоротити промислові викиди та більше інвестувати в екологічно безпечні технології.

ETS є частиною пакету Fit for 55 in 2030, який є планом ЄС щодо скорочення викидів парникових газів не менше ніж на 55% до 2030 року порівняно з рівнями 1990 року. Програма діє у рамках Європейського закону про клімат.

Відео дня

Згідно з ETS, до 2030 року викиди мають бути скорочені на 62% порівняно з 2005 роком.

Угода передбачає запровадження безкоштовних квот на вуглець. Вони вводитимуться паралельно з механізмом коригування вуглецевих кордонів (CBAM), тобто вуглецевими кредитами.

CBAM почнуть працювати у 2026 році, а на повну силу механізм компенсації запрацює до 2034 року.

До 2027 року буде встановлена ​​окрема нова система ETS II для палива для автомобільного транспорту та будівель, яка встановить ціну на викиди у цих секторах.

Країни ЄС мають вимірювати, повідомляти та перевіряти викиди від установок зі спалювання побутових відходів з 2024 року.

На офіційному сайті Європарламенту повідомляється, що ETS II може бути відкладена до 2028 року, якщо ціни на енергоносії будуть винятково високими.

Депутати Європарламенту та Рада також домовилися про створення Фонду соціального клімату для найбільш уразливих верств населення.

«Ця угода зробить величезний внесок у боротьбу зі зміною клімату за низьких витрат, - заявив депутат Пітер Лізе. — Це дасть перепочинок громадянам та промисловості у скрутні часи і подасть чіткий сигнал європейській промисловості про те, що інвестиції у зелені технології окупаються».

Показати ще новини
Радіо NV
X