Який удар! У морі біля берегів Каліфорнії знайшли тисячі м'ячів для гольфу

18 січня 2019, 11:22

Дайвер з Каліфорнії натрапила на несподіване джерело пластикових відходів в океані: м'ячі для гольфу.

Коли м'ячики розкладаються, вони можуть виділяти токсичні хімічні речовини, повідомляє радіо NPR .

Два роки тому 16-річна дайверка по імені Алекс Вебер плавала уздовж Тихого океану неподалік від Кармела, штат Каліфорнія. Вона пірнала в маленькій бухті, подивилася вниз і побачила щось дивне. "Ви не могли б бачити пісок. Це було повністю білим. Білим від м'ячів для гольфу. Їх було тисячі. Це було схоже на постріл в серце", - говорить вона.

Відео дня

Вебер і її батько стали збирати м'ячики і складати їх у себе в гаражі, а коли їх накопичилося кілька десятків тисяч, Алекс почула про вченого зі Стенфордського університету Метью Савока, який вивчав пластикові відходи в океані.

Вона написала вченому по електронній пошті, а він прийшов подивитися на страшну колекцію. Савока був вражений. Вебер згадує: "він повернувся і сказав: "Ви повинні написати статтю про це", і я кажу - Метт, мені 16 років. Я не знаю, як написати наукову статтю!".

Вебери і Савока почали разом пірнати і збирати м'ячики. За один раз їм вдавалося зібрати від 500 до 5 тисяч м'ячиків. Через два роки роботи з Тихого океану дістали 50681 м'ячик, або приблизно 2,5 тонни. Савока каже, що в воді були акули, але головною загрозою були не вони, а м'ячі для гольфу, які продовжували летіти в бік дайверів з навколишніх полів.

Алекс Вебер і Метью Савока в результаті опублікували статтю в журналі журналі Marine Pollution Bulletin. Дослідники відзначають, що м'ячі для гольфу покриті тонкою поліуретановою оболонкою, яка з часом руйнується. Вони також містять сполуки цинку, які є токсичними. Савока зазначає, що прибій і течії поводяться як каменедробарка і розбивають м'ячі для гольфу.

У той час як хімічні речовини з приблизно 50 000 м'ячів для гольфу будуть надавати лише незначний вплив на океан, Савока каже, що вони розкладаються на мікропластичні частки, які можуть з'їсти морські тварини. Команда також зазначає, що по всьому світу є багато прибережних полів для гольфу, так що це може вийти за межі Каліфорнії.

Алекс Вебер, якій зараз 18 років, планує вступити до університету для вивчення морських наук. Вона каже, що дуже погано, що м'ячі для гольфу тонуть. Якби вони плавали, люди були б шоковані і обурені. "Якби люди могли бачити те, що ми бачимо під водою, вони б вважали це неприйнятним", - говорить вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X