Як у фантастичному фільмі. ESA і NASA змогли зафіксувати потужне виверження плазми на Сонці — відео

18 травня 2021, 15:53

Новий космічний апарат для спостереження Сонця Solar Orbiter було запущено 10 лютого 2020 року. І ось нарешті ми отримали перші знімки світила, які він зробив — апарат зафіксував потужний викид плазми, що стався у лютому 2021 року.

NASA описує місію апарату Solar Orbiter як спостереження за сонячним вітром, пилом і космічними променями, що заповнюють простір між Сонцем і планетами. Вона почнеться аж у листопаді цього року, а зараз учені можуть спостерігати за роботою зонда і тестувати його прилади.

Відео дня

Ідеальним моментом для цього стало проходження перигелію Сонця, коли Solar Orbiter знаходився рівновіддалено від Землі та від нашої головної зірки, пише ESA.

Абсолютно випадково прилади апарату змогли вловити і навіть зняти корональні викиди маси — це коли Сонце викидає величезну кількість сонячної плазми (до 10 млрд тонн) в міжпланетний простір, яка поширюється там зі швидкістю до 2000 км в секунду. 

Зазвичай саме корональні викиди маси викликають магнітні бурі, полярні сяйва і збої в роботі електроніки. Однак саме цей викид пройшов повз Землю.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X