Все не так страшно. Китайські вчені з’ясували, наскільки вибух газопроводів Північний потік вплинув на клімат

12 листопада 2022, 06:39
Вибух на газопроводах спричинив викид метану (Фото:DANISH DEFENCE COMMAND / REUTERS)

Вибух на газопроводах спричинив викид метану (Фото:DANISH DEFENCE COMMAND / REUTERS)

Вибух трубопроводів Північний потік 1 і 2 спричинив викид природного газу в довкілля. Очікувалося, що це спровокує посилення парникового ефекту, але вчені з університету Нанкіна з’ясували, що боятися не варто.

26 вересня 2022 року два підводні газопроводи Північний потік 1 і 2 для транспортування природного газу з Росії до Німеччини були підірвані. При цьому до атмосфери потрапила величезна кількість газу, головним чином, метану.

Відео дня

Метан є другим після вуглецю найпоширенішим антропогенним парниковим газом, але його парниковий ефект набагато сильніший, ніж у СО2. Звичайно, питання впливу викиду цього газу почало хвилювати багатьох вчених.

Команда з Нанкінського університету, Китай, вивчила супутникові знімки та статистику інших великих аварій із витоком газу, й надала дані своїх підрахунків кількості викидів метану після підриву газопроводів. Згідно з ними, до атмосфери потрапило 0,22 ± 0,03 Мт.

Це значення показало, що це був найбільший одноразовий викид метану в історії людства — кількість метану, що потрапив у довкілля, була вдвічі більшою, ніж після аварії в каньйоні Алісо в Каліфорнії в 2015 році. Проте, згідно з даними Міжурядової групи експертів щодо зміни клімату ( МГЕІК), викиди метану з нафтогазового сектора, наприклад, у 2017 році склали цілих 70 млн. тонн. Виходить, витік метану з трубопроводів Nord Stream був еквівалентним викидам всього за один день цього року.

Грунтуючись на новітніх оцінках МГЕЗК, китайські вчені порахували, що викид метану з Північних потоків здатний збільшити середню температуру приземного повітря на 1,8×10 -5 ℃.

"Таке незначне потепління не може позначитися на екосистемах чи суспільстві, — пояснює доктор Сяолун Чен, провідний автор дослідження. — Проте метан антропогенного походження — другий за величиною фактор глобального потепління, а викидається він із багатьох секторів сільського господарства та промисловості. Якщо ми збираємося досягти мети потепління нижче 1,5 ℃ або 2 ℃, нам слід уникати цього джерела енергії».

Показати ще новини
Радіо NV
X