Дай списати! Собаки змогли допомогти студентам з навчанням — як їм це вдалося?

17 травня 2021, 11:52

Собака — найкращий друг людини. Особливо, якщо людина — це студент, у якого проблеми з навчанням, через що він знаходиться в стресі.

Багато університетів постійно проводять різні академічні програми та семінари, на яких експерти допомагають студентам справлятися зі стресом. Однак для тих, хто має проблеми з успішністю, це здавалося ще однієї лекцією, яка ще більше їх напружує, а тому їм не сильно допомагали ці заняття. Тому в університеті штату Вашингтон вирішили спробувати підключити собак — і, як виявилося, цей підхід спрацював набагато краще.

Відео дня

«Це дійсно важливе відкриття. Університети проробляють величезну роботу, намагаючись допомогти студентам з навчанням, особливо тим, хто може піддаватися ризику через проблеми з психічним здоров'ям або проблем з навчанням. Це дослідження показує, що традиційні підходи до управління стресом не так ефективні для студентів в порівнянні з програмами, де їм дають можливість взаємодіяти з терапевтичними собаками», — розповідає Патрісія Пендрі, доцентка кафедри людського розвитку Університету штату Вашингтон. 

Раніше вона виявила, що 10-хвилинні ласки тварин ненадовго зменшували рівень стресу у студентів. У своєму новому дослідженні вона вирішила розвинути тему того, як собаки впливають на психологічний стан учнів і їхнє навчання.

309 учасників експерименту поділили на три групи. Перша в якості терапії стресу спілкувалася з собаками; друга — з професійним психологом; учасники третьої групи проводили рівний час і з психологом, і з собаками.

Врешті решт, поліпшення виконавчих функцій зазнала тільки перша група — причому отримані результати зберігалися навіть через шість тижнів після експерименту. Пендрі пояснює це тим, що тварини змогли зняти напругу зі студентів, завдяки чому ті краще засвоювали інформацію.

Однак автори вказали на обмеження в своєму дослідженні: він проводився на добровільних засадах, а тому в "собачу" групу потрапили виключно ті, хто любить тварин. У майбутньому вчені планують розширити вибірку і провести нові дослідження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X