Скрізь життя. Японський зонд Hayabusa виявив воду на астероїді Рюгу

20 березня 2019, 11:02

За даними групи дослідників, японський космічний зонд Hayabusa 2 виявив гідратовані мінерали на астероїді Рюгу.

Дані були отримані під час дослідження поверхні астероїда за допомогою спектрографа, повідомляє японське агентство Kyodo.

Вчені з Університету Айзу, Японського агентства аерокосмічних досліджень та інших установ заявили, що спектрометр космічного апарату, який працює в ближньому інфрачервоному діапазоні, виявив, що "гідроксилмісткі мінерали повсюдно поширені" на поверхні Рюгу.

Відео дня

Рюгу класифікується як астероїд С-типу, який, як вважається, містить органічні речовини та воду. Оскільки вчені вважають, що астероїди могли доставляти воду на Землю, головне завдання Hayabusa 2 - зібрати і повернути зразки гірських порід до кінця наступного року, щоб допомогти перевірити гіпотезу.

"Рішення вибрати Рюгу як кінцеву точку маршруту, засноване на прогнозі, що там є трохи води, не було помилковим", - сказав Кохей Кітазато, доцент в університеті Айзу.

Ця гіпотеза може бути підтверджена, якщо вода з астероїда має склад ізотопів, аналогічний складу води на Землі. Зразки породи з Рюгу можуть також містити деякі органічні речовини, які можуть бути будівельними блоками життя.

Це перше відкриття після успішного приземлення космічного зонду на астероїді, що перебуває на відстані 340 млн кілометрів від Землі, дата збору перших зразків - 22 лютого.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X