Всі до нас. Астрономи довели, що чорна діра в центрі Чумацького Шляху націлилася на Землю

23 січня 2019, 08:04

Вчені розглянули викиди від надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху і виявили, що вузький промінь випромінювання від них спрямований прямо до нас.

Це означає, що чорна діра орієнтована досить дивно, як ніби вона лежить на боці, пише Science Alert .

Використовуючи інтерферометрію з неймовірно довгими базами, тобто з довжиною хвилі 3.5 міліметра і частотою 86 GHz, команда астрономів за допомогою комп'ютерного моделювання змогла "зазирнути" всередину щільної хмари плазми, пилу і газу, яке оточує чорну діру Sgr A * в центрі Чумацького Шляху .

Відео дня

"Галактичний центр сповнений матерії навколо чорної діри, яка діє як матове скло, через яке ми повинні дивитися", - сказав астрофізик Едуардо Рос з Інституту радіоастрономії імені Макса Планка в Німеччині.

Дослідження показало, що радіовипромінювання Sgr A * виходить з меншої області, ніж вважалося раніше. Велика частина виходить з невеликої симетричної області- 300-мільйонної частини градуса нічного неба. А так як чорні діри самі по собі не випромінюють нічого, що ми могли б виявити за допомогою існуючих приладів, спостережуване випромінювання має два можливих пояснення.

"Це може говорити про те, що її радіохвильове випромінювання виробляється не всередині джета, а в диску з газу і пилу, що оточує діру. Жоден інший об'єкт не поводиться подібним чином. Альтернативне пояснення - її викиди спрямовані прямо на нас", - розповідає Сара Іссаун Університету Радбуда в Нідерландах.

Активні чорні діри оточені хмарою матерії, яка падає в діру, як вода в злив. Коли матерія поглинається чорною дірою, вона викидає струмені частинок з полюсів ротації зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Таким чином, на нас може бути спрямована релятивістський струмінь (джет) Sgr A *.

Оскільки Земля знаходиться в площині галактики, напрямок струменя в нашу сторону означав би, що чорна діра орієнтована досить дивно, як ніби вона лежить на боці. Але така ситуація в принципі можлива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X