Всесвітній потоп. Більше мільярда людей опиняться під загрозою затоплення до середини століття

16 травня 2016, 10:23
Дослідження міжнародної гуманітарної організації Christian Aid показало, що через кліматичні зміни до 2060-го повені будуть загрожувати більш ніж мільярду людей, що проживають в містах по всьому світу

В основному повені будуть загрожувати жителям Китаю, Індії і США. Christian Aid попереджає, що найбільш вразливими містами є індійські Калькутта і Мумбаї. Всього в Азії знаходиться 8 з 10 міст, для яких загроза повені до середини сторіччя буде найвищою. У зоні ризику також знаходиться Майамі і штат Флорида в цілому.

Відео дня

"Я гадаю, такі міста, як Калькутта, Дакар і мегаполіси південних регіонів і регіонів, що розвиваються, найбільш уразливі перед підвищенням рівня моря і сильними дощами, - говорить автор дослідження з Christian Aid Алісон Доіг. – Повені в цих містах можуть викликати значні збитки і загрожувати життю людей".

Автори дослідження Christian Aid підкреслюють, що урядам слід докласти великі зусилля в боротьбі з кліматичними змінами. Скорочення рівня шкідливих викидів і зниження темпу зростання температури на Землі повинно стати пріоритетним завданням. У той же час суспільство в тих країнах, які є найбільш уразливими перед повенями, має вжити заходів щодо захисту своїх помешкань від майбутніх загроз.

Раніше в цьому році колишній кліматолог NASA Джеймс Хансен опублікував дослідження, в якому стверджував, що протягом найближчих 50 років зміни клімату приведуть до підвищення рівня моря на кілька метрів. Після цього рівень моря буде підвищуватися стрімкіше і мешканцям прибережних ліній доведеться спішно покидати їх.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X