Всього за півтора століття. Вчені показали, як зникають альпійські льодовики
Вчені з комісії по гляціології при Академії наук Швейцарії проводили дослідження в Швейцарських Альпах, щоб встановити, як сильно змінилися льодовики.
Всього за 130−150 років льодовий і сніжний покрив на тих же місцях в той самий період року помітно скоротився.
Більше 500 швейцарських льодовиків уже зникли, і уряд заявляє, що 90 відсотків з 1500, які залишились, зникнуть до кінця століття, якщо нічого не буде зроблено для скорочення викидів.
Очікується, що відступ льодовиків серйозно вплине на рівень води — можливо, піднімаючи їх спочатку в міру танення льоду, але виснажуючи їх протягом тривалого часу. Чиновники побоюються, що зміни можуть спровокувати каменепади і інші небезпеки і вплинути на економіку.
Швейцарія, яка не має виходу до моря, нагрівається удвічі швидше, ніж решта світу, і за останній рік її льодовики втратили 2 відсотка обсягу, сказав Матіас Хусс, глава швейцарського інституту моніторингу льодовиків GLAMOS, дані якого налічують 150 років.
«Ми ніколи не бачили таких швидких темпів льодовикового спаду з моменту початку вимірів», — сказав він.
Деякі сподіваються, що політика може змінити ситуацію, особливо після того, як на жовтневих виборах в країні партія зелених збільшила свою фракцію. Але льодовики будуть скорочуватися, кажуть вчені. «На мій погляд, Альпи будуть як і раніше красивими, але вони будуть іншими», — сказав Матіас Хусс.
Раніше НВ повідомляло, що експерти зі скелелазіння та вчені попереджають, що альпінізм в деяких частинах світу стає все більш ризикованим через зміни клімату.
Наприклад, потепління в Альпах зробило більш тонким лід і сніговий покрив, що призвело до частих обвалів і зсувів. У деяких місцях, на думку експертів, сезони скелелазіння повинні бути зрушені.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.