Все-таки є. Незалежне джерело підтвердило наявність метану на Марсі

2 квітня 2019, 11:15

16 червня 2013 року, через день після того, як марсохід Curiosity виявив метан, місія Mars Express на орбіті навколо Червоної планети, виявила сліди цього газу в тому ж регіоні.

Це перший випадок, коли дві окремі одиниці обладнання виявили метан в одному і тому ж регіоні планети одночасно, пише Science Alert .

На Марсі глобальна концентрація метану незначна в порівнянні із земною - вона з'являється сплесками із середнім світовим значенням всього 10 мільярдних часток. Для Землі цей показник становить близько 1800 частин на мільярд.

Відео дня

Орбітальний апарат Mars Express дійсно виявив метан одного разу, в 2004 році, за допомогою приладу Планетарний Фур'є-спектрометр (PFS). Саме цей інструмент також виявив метан і в 2013 році. Але з новими методами спостереження і аналізу вченим вдалося підвищити впевненість в результатах.

"Не дивлячись на різні виявлення, про які повідомляли окремі групи, і на різні експерименти, і хоча були запропоновані правдоподібні механізми для пояснення спостережуваного достатку, мінливості і часу життя метану в нинішній марсіанській атмосфері, дебати про метан все ще поділяють співтовариство Марса", - зізналася автор нового дослідження, вчений-планетолог Марко Джуранна.

"До нашого дослідження виявлення метану на Марсі не було підтверджено незалежними спостереженнями. Цей останній висновок являє собою перше незалежне підтвердження виявлення метану", - додала науковець.

З'ясування того, звідки з'явився марсіанський метан і як саме, дозволить нам дізнатися щось нове і захоплююче про Червону планету, навіть якщо це джерело метану не є мікробами.

"Через слабке поглинання, відносно низьку чисельнысть та високу просторову і тимчасову мінливість кількісний аналіз метану вимагає особливої ​​уваги до того, як спектри збираються, обробляються і аналізуються", - сказала Джуранна.

Вона додала, що команда розробила новий підхід до відбору і вилучення даних з PFS, аналізуючи їх за допомогою методів, які підвищують точність і "зменшують статистичну невизначеність".

Це зажадало багато роботи з нуля - тому результат оприлюднений тільки зараз, через майже шість років після виявлення. Але ця копітка робота окупилася, бо там, де на Марсі ми можемо шукати вивільнення метану, звужується.

На думку дослідників, перехідні процеси в області розлому поблизу кратера Гейл є найбільш імовірним місцем викиду метану. Це також може пояснити, чому він зникає і з'являється так незвично.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X