Усі на Марс. Роботи залишать без роботи 50% населення Землі вже через 15 років

27 листопада 2015, 10:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Завоювання світу людей машинами не обов'язково буде кривавим місивом з Термінатора або тотальним поневоленням з Матриці. Роботам не потрібно нікого вбивати — вони приведуть, як мінімум, половину людства до вимирання, просто залишивши людей без роботи

Не менше 50% існуючих на сьогодні професій будуть остаточно втрачені для людей і стануть вотчиною машин вже в найближче десятиліття. Такий прогноз групи дослідників з Оксфордського університету, які проаналізували успіхи в області роботизації і штучного інтелекту та спрогнозували розвиток цих галузей на найближчий час.

Відео дня

Під загрозою понад 700 професій, передбачають учені. Причому, зникнення деяких з них — вже майже доконаний факт.

Іншими словами, хоча епоха роботів ще не настала, технології беруть своє.

В одному з попередніх досліджень вчені вже відзначали різке падіння кількості вакансій на посаду секретаря-референта і ресепшіоніста у Великобританії і США. Дослідники безпосередньо пов'язували цей факт з розвитком засобів комунікації, а також появою гаджетів, які дозволяють завжди залишатися на зв'язку і краще планувати свій час. Менеджерам середньої та вищої ланки просто більше не потрібні персональні асистенти для планування зустрічей і організації групових дзвінків.

Нове дослідження показує, що надмірні зусилля вчених зробити машини якомога розумніше, можуть дорого коштувати людству.

«Технології розумнішають швидше, ніж хто-небудь чекав, - констатує американський економіст Енді Халдейн, додаючи, що машини сьогодні можуть не тільки виконувати інтелектуальні завдання, але і займатися творчими видами діяльності.

Комп'ютерні програми сьогодні вже вміють писати програмний код (простіше кажучи, писати інші програми), складати музику і редагувати фотографії. Вони вміють розпізнавати мову, синтезувати голос. І вони вже навчилися водити машини і пілотувати літаки. І навіть багато текстів в новинних стрічках інформаційних агентств вже пишуться аж ніяк не людьми.

«Машини володіють потенціалом замінити не тільки людські руки, але і людські мізки», - констатує Халдейн.

НВ проаналізувало прогнози вчених і представляє список професій, які будуть перебувати під загрозою повного витіснення машинами в розвинених країнах вже в найближчі 10 років.

Бармени

Роботи вже давно освоїли цю професію. У модних американських барах і навіть на круїзних кораблях вважається престижним мати за барною стійкою робота, що знає всі коктейлі на світі і ніколи не помилиться з дозою.

Інше питання, що бармен навряд чи підтримає розмову з клієнтом, який перебрав зайвого. Але ці проблеми мало турбують власників питних закладів, які здорово заощадять на зарплатах барменам-людям, замінивши їх роботами.

Таксисти

Ера безпілотних машин вже не те що не за горами. Вона просто за рогом. І якщо змусити пересічних жителів перестати самим тиснути на педалі відразу не вдасться, то перевести таксопарки на безпілотний режим проблем не складе. Тарифи залишаться колишніми, а на зарплатах водіїв можна буде заощадити.

Музиканти і співаки

Ніхто не очікує, що світ машин породить нових Джиммі Хендрікса або Фредді Мерк'юрі. Але не секрет, що більшість сучасних поп-хітів пишуться за певними шаблонами з використанням комп'ютерних програм. Грати на живих інструментах не вимагається, та й вокал оброблюється на комп'ютерах до невпізнання.

Словом, масова культура дуже скоро буде використовувати людей хіба що для того, щоб сіпатися під «фанеру». І то лише до того часу, поки людиноподібні андроїди не знайдуть правдоподібну плавність рухів.

Бухгалтери

Одна з професій, якій загрожує вимирання вже в найближчі роки. Сучасні бухгалтерські програми справляються з роботою значно краще людей. Залишилося тільки додати їм людиноподібний вигляд.

Теж саме стосується популярної на Заході професії «консультант з особистих фінансів». Функціонально з цією роботою сьогодні можуть впоратися навіть додатки для смартфонів, констатують дослідники.

Юристи

Деякі футурологи пророкують, що вся юридична система може незабаром стати автоматизованою, щоб виключити людський фактор, ризики помилок і корупцію.

Роботи зможуть замінити людей практично на всіх позиціях у судово-юридичній системі вже в найближчі десятиліття. Швидше за все, люди зможуть закріпити за собою тільки найвищі судові інстанції — Верховний суд, Апеляційний суд і т.д.

Працівники фастфудів

Мережі ресторанів швидкого харчування славляться своєю пристрастю до економії. Тим більше, що всі рецепти стандартизовані і вплив людського фактора на якість їжі мінімальний.

Експерти пророкують, що незабаром у ресторанах швидкого харчування людьми будуть лише відвідувачі. Враховуючи кількість фастфудів у одних тільки розвинених країнах, кількість людей, які можуть через це втратити роботу, обчислюється сотнями мільйонів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X