Вперше за 950 років. Франція дозволить вивезти з країни гобелен з описом захоплення норманами Англії

17 січня 2018, 13:29

Франція вперше дозволить вивезти з країни гобелен з Байо з описом захоплення норманами Англії в 1066 році.

За даними The Guardian, президент Франції Еммануель Макрон оголосить про своє рішення тимчасово передати гобелен Великій Британії на зустрічі з прем'єром Терезою Мей в четвер, 18 січня.

Відео дня

Директор музею Байо в Нормандії підтвердив журналістам The Times, що переговори про тимчасову передачу цінного полотна йдуть повним ходом.

Водночас британські ЗМІ вважають, що переговори затягнуться на кілька років. Крім того, британці ще не визначилися, де саме полотно буде виставлено.

Раніше Франція відмовляла у відправці гобелена до Великої Британії в 1953 році під час коронації Єлизавети II і в 1966 році до 900-річчя битви при Гастінгсі.

Лляний гобелен рідко переміщався навіть в межах Франції: в 1803 році Наполеон розпорядився виставити його в Парижі, а в 1945 році його нетривалий час демонстрували в Луврі.

Середньовічний гобелен 11 століття має довжину 70 метрів, він зображує сцени підготовки завоювання Англії герцогом Нормандії Вільгельмом і битви при Гастінгсі в 1066 році. В результаті битви англосакси зазнали поразки, король Гарольд був убитий, почалося поступове підпорядкування місцевої знаті та населення норманам.

Нормани (або нормандці) були нащадками вікінгів, які переселилися з території Скандинавії на північ Франції та асимільованого ними місцевого франкського і кельтського населення.

Ім'ям норманів названа територія сучасної Франції (Нормандія), де вони заселялися цілими родами, поклавши початок новому французькому регіону, який зіграв значну роль в середньовічній історії Європи.

У той же час, не слід повністю ототожнювати вікінгів з усім населенням германської Скандинавії. Швидше за все, це була своєрідна соціальна верства, каста людей, об'єднана спільними інтересами та традиціями.

У Великій Британії виявили місце середньовічної битви, яка остаточно вирішила долю острова

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X