Воронячий Місяць. 21 березня в Україні можна буде спостерігати "черв'ячний повний місяць"

20 березня 2019, 14:04

Перед світанком 21 березня в небі над Україною можна буде спостерігати "воронячий" або "черв'ячний" Місяць.

Майбутній березневий повний Місяць співпаде з астрономічним початком весни - весняним рівноденням, пише Express.

Точний час повного місяця залежить від вашого місця розташування. Наприклад, у Великій Британії, пік повного місяця в березні досягне максимальної інтенсивності в перші ранкові години четверга, 21 березня. В Україні повний Місяць можна буде спостерігати в четвер, 21 березня, о 3:43 за київським часом.

Відео дня

Термін Супермісяць не є науковим, але він використовується для опису умов, коли повний місяць або молодик відбуваються найближче до Землі. Такі ситуації виникають через те, що орбіта Місяця навколо Землі не ідеально кругла, і Місяць в різні моменти часу перебуває ближче і далі від Землі.

Під час супермісяця супутник наближається чи досягає своєї найближчої орбіти - перигею. Протилежністю супермісяця є Мікромісяць - супутник в найдальшій точці своєї орбіти, апогеї.

Видання зазначає, що іноді березневий повний місяць називають черв'ячним місяцем. Повний місяць було названо так на честь зростаючого числа дощових черв'яків, що з'являються в цей час року. Емі Ніскенс, автор британського Альманаху Старого Фермера пояснила: "Повний місяць у березні називається черв'ячним Місяцем. Це час року, коли земля починає розм'якшуватися і знову з'являються дощові черв'яки, що призводить до повернення малинівки і інших птахів".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X