Ще розумніші, ніж здавались. Ворони продемонстрували унікальні інтелектуальні здібності

Ворони набагато розумніші, ніж здається (Фото:pixabay)
Німецькі дослідники з’ясували, що кмітливі птахи від природи здатні розуміти граматичну рекурсію. Остання є основою багатьох мов світу.
Ворони — одні з найрозумніших істот у тваринному світі. Вони здатні приймати рішення, керуючись певними правилами, а також створювати та використовувати інструменти для досягнення своїх нехитрих цілей. Багато вчених вважають, що ці птахи демонструють розуміння того, що таке числа.
Німецькі біологи з Тюбінгенського університету з’ясували, що ці розумні птахи здатні розуміти граматичну рекурсію — процес вбудовування мовних структур в інші подібні структури — що тривалий час вважалося унікальною людською здатністю.
Рекурсія є ключовою особливістю мови. Вона дозволяє нам будувати складні речення з простих. Одним із прикладів граматичної рекурсії є речення «Миша, за якою гналася кішка, втекла».
У серії простих експериментів чорні ворони (Corvus corone) змогли виявити подібні рекурсії в прикладах та навіть використати їх для побудови нових «фраз». Причому статистика результатів свідчить, що рекурсивні «фрази» ворони створюють невипадково чи за асоціаціями. Піддослідним птахам показували безладні послідовності дужок, а ті мали ударами дзьоба вишикувати дужки в рекурсивні фрази. На подив вчених, воронам навіть не знадобилося додаткове навчання — після стандартного ознайомлення всього з кількома зразками ці птахи правильно вибудовували фрази типу { () } у 40% випадків.