Вода на екзопланеті і життя на Землі. Найцікавіші наукові новини тижня

14 травня 2017, 20:07
Минулого тижня в світі побачили кістки нового виду Homo, повернення орбітального безпілотника і мумію динозавра

3,5 мільярда. Знайдено найдавніші сліди життя на Землі

Вчені знайшли відбитки мікробів і інших мікроорганізмів в регіоні Пілбара на півночі Західної Австралії, де кілька мільярдів років тому були діючі вулкани. Вік знахідки оцінюється приблизно в 3,48 мільярда років.

Відео дня

"Наші цікаві знахідки не тільки розширюють рекорди життя, яке було в гарячих джерелах 3 мільярди років тому, вони свідчать про те, що життя на Землі з'явилася набагато раніше, ніж вважалося раніше, приблизно на 580 мільйонів років раніше", - каже одна з авторів дослідження, Тара Джекич, з університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

До речі, це дослідження також важливо для пошуку слідів життя на Марсі, оскільки на цій планеті є давні відклади гарячого джерела, схожого на джерело в Пілбара.

На Землю повернувся секретний орбітальний безпілотник

ВПС США повідомили про успішне повернення на Землю орбітального безпілотного літального апарату X-37B Orbital Test Vehicle 4 (OTV-4). В американському відомстві уточнили, що безпілотник OTV-4, розроблений Boeing, провів на орбіті 718 днів і повернувся на Землю 7 травня 2017 року.

Секретный космический аппарат. Фото: af.mil
Секретный космический аппарат. Фото: af.mil Фото:

"Приземлення OTV-4 знаменує черговий успіх нашої програми X-37B. Ця місія ще раз встановила рекорд за тривалістю перебування на орбіті. Ми неймовірно задоволені роботою космічного апарату і ради даними, зібраними в ході експерименту", - сказав підполковник Рон Фелен, керівник програми X-37B.

Запуск безпілотного апарату X-37B відбувся в травні 2015 року. Які саме завдання апарат виконував на орбіті, американські військові не розкривають, так як практичні всі деталі програми X-37B засекречені.

Археологи встановили вік останків виявленого в ПАР нового виду Homo

Археологи з Університету Йоганнесбурга встановили вік раніше знайдених останків невідомого виду гомінідів Homo naledi, а також знайшли нові кістяки в південноафриканській системі печер Райзінг Стар. Згідно з офіційним датуванням, вік раніше виявлених останків склав від 236 до 335 тисяч років.

Останки Homo naledi. Фото: eLIFE
Останки Homo naledi. Фото: eLIFE Фото:

Аналізуючи результати досліджень, керівник роботи припустив, що в Африці співіснували одночасно кілька видів Homo, і що Homo naledi, можливо, навіть причетні до виготовлення знарядь ашельської культури і середнього кам'яного століття. Втім, до останньої заяви більшість фахівців поставилися скептично.

Вчені стверджують, що Homo naledi був повністю пристосований для переміщення на ногах – міг стояти, ходити і, ймовірно, навіть бігати, однак фаланги пальців зберігали архаїчні риси.

Астрономи знайшли воду на далекій екзопланеті

Планета HAT-P-26b в сузір'ї Діви виявилася покрита атмосферою з водню, гелію і водяних парів. Такі висновки вчені з Великобританії і США зробили на основі даних, отриманих від космічних телескопів Hubble і Спітцер.

Предполагаемый облик планеты. Фото: NASA
Предполагаемый облик планеты. Фото: NASA Фото:

Екзопланету, що знаходиться від Землі на відстані 430 світлових років, ще називають "теплий Нептун", через схожість її розмірів з розмірами восьмої планети Сонячної системи. На підставі спектрального аналізу вчені з'ясували, що в атмосфері цієї планети, крім водню і гелію, присутня вода.

Виявилося, що за своїм складом HAT-P-26b набагато ближче до Юпітера, ніж до Урана чи Нептуна. Це, в свою чергу, означає, що планета зберегла атмосферу, яка виникла досить пізно в процесі формування небесного тіла.

У канадському музеї виставили унікальну мумію динозавра

У Королівському Тіреловському музеї палеонтології Канади була виставлена скам'янілість нодозавра віком 110 мільйонів років. Вчені розповіли про незвичайну знахідку запевняють, що виявити таку мумію - все одно, що виграти в лотерею.

Грустная окаменевшая морда динозавра. Фото: nationalgeographic.com
Грустная окаменевшая морда динозавра. Фото: nationalgeographic.com Фото:

Вчені називають цього динозавра "поміссю ящірки і лева, але вкритого лускою". Причиною того, що динозавр так добре зберігся, вчені називають його раптове падіння з берега на дно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X