Вкрадені єгипетські артефакти і рекорд індійської космонавтики – кращі наукові фото тижня

25 червня 2016, 20:01
Індія вивела на орбіту рекордну кількість супутників за один запуск, а в Каїрський єгипетський музей повернулися стародавні артефакти, вивезені з Єгипту на початку поточного десятиліття

Індія запустила рекордну кількість супутників у рамках однієї місії. Ракета PSLV C-34 вивела на орбіту 20 супутників, 17 яких належали іншим державам. Загальна вага апаратів становила понад 1200 кг.

Відео дня

Індія ще не запускала такої кількості супутників за раз. Проте рекорд США країна ще не побила. Три роки тому NASA запустило 29 супутників.

Літак Solar Impulse 2, що працює на сонячних батареях, завершив переліт через Атлантичний океан. У понеділок, 20 червня, він вилетів з Нью-Йорка, а через 3 дні прибув до іспанського міста Севілья.

Експериментальний літак практично завершив кругосвітню подорож, розпочату в березні минулого року. Вона затягнулося через несправності, що змусили Solar Impulse 2 на 9 місяців затриматися на Гаваях. Кінцевою точкою маршруту є Абу-Дабі (ОАЕ), звідки стартувала кругосвітня подорож.

В Каїрський єгипетський музей були повернуті дві кришки саркофагів, вивезені з країни контрабандою в 2011-му році. Артефакти були знайдені ще в 2012-му році в Ізраїлі, але весь цей час влада країни відмовлялися відправити їх назад до Єгипту. Тепер Ізраїль повернув кришки, щоб підкреслити потепління у відносинах двох країн.

Радіовуглецевий аналіз показав, що вік однієї кришки становить приблизно 3400-3600 років. Друга трохи "молодше". Її вік складає близько 3000 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X