В мільярд разів масивніший за Сонце. Астрономи знайшли найбільший квазар з часів Великого Вибуху

18 березня 2021, 13:57

Космічна обсерваторія Чандра виявила квазар PJ352−15, який може виявитися одним з найбільших і далеких об'єктів подібного типу, який коли-небудь бачили астрономи.

Квазари — це одні з найяскравіших об'єктів у Всесвіті. Зазвичай їх формують надмасивні чорні діри, поглинаючи матерію довкола них. Згодом формується швидкий, гарячий і щільний аккреційний диск, який випускає потужне випромінювання — зазвичай саме за ним і знаходять ці небесні тіла.

Відео дня

PJ352-15 — не виняток. Надмасивна чорна діра, до якої відноситься цей квазар, знаходиться в центрі молодий галактики. Він приблизно в мільярд разів масивніший за Сонце і є одним з найпотужніших квазарів, які коли-небудь спостерігалися після Великого вибуху.

Релятивістські джети — вузькі струмені плазми, які виділяє квазар, що розлітаються на швидкості світла — простяглися від центру небесного тіла на 160 тисяч світлових років. Це більш ніж в півтора рази більше за діаметр всього нашого Чумацького Шляху, пише The New Web.

Астрономи не впевнені, як надмасивні чорні діри могли так швидко рости в ранньому Всесвіті, і PJ352-15 може допомогти відповісти на це питання. Попередній «рекорд» протяжності для квазарів першого мільярда років життя Всесвіту становив всього 5 тис. світлових років.

Показати ще новини
Радіо NV
X