Виверження вулкана і нові проблеми з серцем. Найнебезпечніші наукові новини тижня

20 травня 2017, 20:01
За останні дні вчені попереджали про потепління в Антарктиді, землетрус у Новій Зеландії і небезпеки знеболюючих

У Новій Зеландії можливий землетрус

Міжнародний колектив геофізиків спрогнозував, що в найближчі десятиліття в Новій Зеландії відбудеться катастрофічний землетрус. Він може спустошити кілька новозеландських міст, хоча сам епіцентр буде розташований не під містом.

Відео дня

На ризик серйозного землетрусу вказують незвично високий тиск і температури в Альпійському розлом, що проходить через Нову Зеландію. В середньому, з кожним кілометром вглиб розлому температура підвищується на 125 градусів Цельсія. Такі екстремальні показники свідчать, що в районі розлому може статися землетрус магнітудою вище 8,0.

Над Землею помітили дивні спалахи

Супутник NASA сфотографував протягом року спостережень 866 таємничих спалахів над Землею. Спочатку ці спалахи фіксувалися тільки над поверхнею води, їх вважали сонячним світлом, відбитим від поверхні океану. Однак їх вдалося зафіксувати й над сушею.

Странные вспышки над Южной Америкой. Фото: NASA
Странные вспышки над Южной Америкой. Фото: NASA Фото:

Зараз серед можливих причин цього явища вчені називають частинки льоду в атмосфері, які з'являються в результаті підвищення температури води. Вони утворюються у високих перистих хмарах на висоті 5-8 км.

Вчені зафіксували зростання рослинності в Антарктиді

Дослідники виявили в Антарктиді швидкорослі мохи, появу яких називають свідоцтвом глобального потепління. Різке збільшення біологічної активності відбулося протягом останніх 50 років.

Антарктида начинает зеленеть. Фото: Мэтт Эймсбери
Антарктида начинает зеленеть. Фото: Мэтт Эймсбери Фото:

"Люди продовжують думати про Антарктиду, і цілком справедливо, як про дуже холодне місце, але наша робота показує, що деякі її частини зелені, і, ймовірно, будуть ще зеленішими. Навіть ці відносно віддалені екосистеми показують наслідки антропогенного зміни клімату", - сказав Метт Еймсбері, дослідник Університету Ексетера у Великобританії і провідний автор нового дослідження.

В Італії очікують виверження супервулкана

Експерти попереджають, що супервулкан під Неаполем може бути ближче до виверження, ніж ми думаємо. На це вказує накопичення тектонічної напруги та деформації гірських порід на Флегрейських полях.

Ученые ждут извержения вулкана в Италии. Фото: Википедия
Ученые ждут извержения вулкана в Италии. Фото: Википедия Фото:

За словами геологів, за останні кілька місяців лава піднялася до позначки в 3 кілометри від поверхні Землі. Учені поки не можуть сказати, як швидко вона подолає цю відстань і те, чи зупинить вона свій рух. Влада Італії вже всерйоз задумалася про евакуацію населених пунктів, розташованих неподалік від вулкана.

Деякі знеболюючі збільшують ризик серцевого нападу

Дані експертів Університету Монреаля показують зв'язок між прийомом ліків і ризиком проблем з серцем. Такий зв'язок, зокрема, було виявлено для препаратів ібупрофен, целекоксіб, діклофенак, напроксен і рофекоксіб.

Препарати, про які йде мова, це так звані НПЗЗ або нестероїдні протизапальні засоби. Результати показали, що будь-яка доза НПЗЗ пов'язана з підвищеним ризиком серцевого нападу, навіть протягом першого тижня. За даними вчених, відносний ризик може збільшуватися на 25%.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X