Вітряні електростанції Шотландії виробили більше енергії, ніж їй потрібно

12 серпня 2016, 11:59
У неділю, 7 серпня, вітряні електростанції виробили на 6% більше електроенергії, ніж країні потрібно на день

За даними WWF Scotland, в останній день минулого вікенду вітряні електростанції Шотландії виробили 39545 мегават-годин електроенергії. У той же час будинкам, офісам і підприємствам країни потрібно було 37202 мегават-годин.

Відео дня

Втім, було б мало сказати, що 7 серпня день в Шотландії видався вітряним. У деяких регіонах швидкість вітру перевищувала 88 км/год, а в горах досягала 186 км/год. Через сильний вітер в деяких містах відбувалися відключення електрики. Крім того, в неділю підприємствам і офісним будівлям потрібно менше енергії, тож і потреба країни в електриці була менше.

Шотландія активно переходить на відновлювану енергію. У квітні поточного року влада країни оголосила, що в 2015-му 57,7% електроенергії, спожитої в країні, було отримано з відновлюваних джерел. До 2030-го року Шотландія планує довести цей показник до 100%.

За прогнозами аналітиків Bloomberg New Energy Finance (BNEF), з 2025-го року споживання викопного палива у світі почне знижуватися, а частка відновлюваної енергетики – рости. До 2040-го в дану галузь буде вкладено $7,8 трильйона. З них $3,4 трильйона піде на сонячну енергетику, а $3,1 трлн – не вітроенергетику.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X