Вітряки Шотландії змогли забезпечити електрикою майже кожен будинок країни

7 листопада 2016, 12:30
Як з'ясувалося в жовтні, Шотландія виробляє достатньо енергії вітру для енергоживлення майже кожного будинку протягом місяця

Вітряні турбіни в Шотландії за місяць згенерували 792,717 мегават електроенергії. Цього достатньо, щоб забезпечити середні потреби 87% шотландських домогосподарств, передає Independent з посиланням на Всесвітній фонд дикої природи.

Відео дня

Втім, загальне споживання електроенергії в Шотландії - якщо вважати не тільки будинки, але і офіси, і промисловість - в жовтні склав 2080 мегават, тобто енергія вітру становила лише 38% потреб в електроенергії Шотландії протягом місяця.

"Завдяки поєднанню підвищеної потужності і сильних вітрів, ККД турбін виріс більш ніж на чверть порівняно з аналогічним періодом минулого року. Енергія вітру допомагає Шотландії уникнути більше мільйона тонн забруднюючих викидів вуглекислого газу кожен місяць", - говорить директор Всесвітнього фонду дикої природи Шотландії Ленг Банки.

За його словами, це "хороша новина в боротьбі з проблемою глобальної зміни клімату". У той же час, представник Консервативної енергії Олександр Бернетт впевнений, що вітряки шкодять сільській місцевості Шотландії.

Раніше НВ повідомляло, що в неділю, 8 травня, джерела відновлюваної енергії задовольняли потреби жителів Німеччини в електроенергії на 95%. Це стало можливим, оскільки недільний ранок в країні видався сонячним і вітряним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X