Замість сомельє. Шотландські хіміки вигадали оригінальний спосіб визначити витримку віскі

29 жовтня, 06:32
Визначати витримку віскі можна за допомогою лабораторних тестів або із залученням фахівців (Фото:NatashaFedorova/Depositphotos)

Визначати витримку віскі можна за допомогою лабораторних тестів або із залученням фахівців (Фото:NatashaFedorova/Depositphotos)

Група вчених з Університету Глазго та Единбурзького Інституту вивчення віскі (звичайно, в них є і такий!) навчилися визначати вік віскі за допомогою іонів золота.

Зазвичай точне визначення витримки в лабораторних умовах є досить дорогою процедурою. Хімікам потрібно визначити кількість конженерів (ароматичних речовин), які встиг увібрати віскі з дерев'яної бочки.

Відео дня

Група шотландських учених виявила спосіб тестувати напій набагато простіше та дешевше. Вільям Певелер, Францеско Замберлан та їхня команда з'ясували, що іони золота реагують на конженери у віскі.

"Невелика кількість золота у напої дає вам червоний, синій або фіолетовий колір", - говорить Вільям Певелер, хімік з Університету Глазго в Шотландії. Вчений пояснив, що чим яскравіший відтінок і чим швидше він з'являється, тим старіший віскі.

Такого висновку група дослідників дійшла після того, як провела ряд випробувань з віскі та горілкою. За результатами з'ясувалося, що золото реагувало винятково на віскі.

Вчені уточнюють, що цей тест має очевидну перевагу перед аналогами через свою вартість. Незважаючи на те, що золото є дорогим металом, його потрібно зовсім небагато. За твердженням хіміків, вони використовували крихітні шматочки, ціна яких не перевищувала пенні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X