Витончене рішення. NASA готується використовувати марсіанський ґрунт як ракетне паливо

2 листопада 2018, 07:04

У NASA запропонували видобувати компоненти ракетного палива, в тому числі водень і кисень, з марсіанського грунту.

Це паливо планують використовувати для польоту з Марса до Землі, пише Science Alert.

Команда NASA під керівництвом інженера Курта Лейтча займається розробкою технології ISRU, яка дозволить видобувати з реголіту - червоною марсіанського ґрунту - залишки води, а також за допомогою електролізу розкладати її на водень і кисень.

Відео дня

Передбачається, що ця система одного разу дозволить людям жити і працювати на Марсі, а також повертатися при необхідності назад на Землю. Перевірка частини обладнання буде проводитися спершу на місячній поверхні. Крім того, NASA планує відправити систему ISRU перед польотом людей на Марс.

Таке рішення, за задумом, дозволить системі працювати кілька років до прибуття на планету людей. Передбачається, що ISRU виробить достатню кількість палива, щоб екіпаж міг повернутися додому.

"Ця технологія коли-небудь дозволить людям жити і працювати на Марсі і повернутися на Землю, щоб розповісти історію", - підкреслив Курт Лейтч.

Нагадаємо, нещодавно було опубліковано дослідження, згідно з результатами якого вода під поверхнею Марса, особливо поблизу полюсів, може містити молекулярний кисень. Причому, в таких кількостях, що його може вистачити не тільки для виживання мікробів, а й (можливо!) для розвитку багатоклітинних істот.

Комп'ютерні моделі показують, що при такій кількості кисню - приблизно 32 міліграм на кубічний метр води - можуть існувати багатоклітинні істоти з повільним метаболізмом, наприклад, губки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X