Вісім місяців. У США завершили тривалий експеримент з імітації польоту на Марс

18 вересня 2017, 17:08
17 вересня завершився восьмимісячний експеримент, в ході якого шість дослідників жили в умовах, схожих на марсіанські

Експеримент проходив в районі вулкана Мауна-Лоа на Гаваях, пише Business Insider.

Вчені Джошуа Ерліх, Лаура Ларк, Сем Пайлер, Брайан Рамос, Джей Бевінгтон і Анслі Барнард були замкнені в спеціальному модулі в січні нинішнього року. Журналісти відзначають, що після виходу з купола дослідники "поїдали свіжі тропічні фрукти, овочі і запіканку з яєць", оскільки під час експерименту харчувалися виключно "космічною" їжею.

Відео дня

Дослідники виходили назовні тільки в космічних скафандрах, щоб взяти зразки грунту і провести геологічні дослідження. Крім того, при відправці повідомлень з наукового модуля існувала 20-хвилинна затримка - саме стільки часу потрібно сигналу з Марса, щоб дістатися до Землі.

"Ми дізналися, по-перше, що конфлікти, навіть в кращих командах, все одно будуть виникати. Дійсно важливо мати екіпаж, в якому стійкі і люди, і сама група, яка здатна працювати з таким конфліктом", - сказала провідний дослідник проекту, професор Гавайського університету Кім Бінстед.

Для боротьби зі стресом використовувалися пристрої віртуальної реальності - учасники могли за своїм бажанням переміститися на тропічний пляж або в інше комфортний простір.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X