Вірусне відео. Youtube звинуватили у зростанні числі прихильників плоскої Землі

18 лютого 2019, 17:45

Дослідники визначили першопричину зростання числа людей, які думають, що Земля пласка: винуватцем виявився сайт YouTube.

До таких висновків американські вчені прийшли після того, як відвідали дві конференції прихильників ідеї плоскої Землі: в Північній Кароліні і в Колорадо, пише The Guardian .

Відео дня

Інтерв'ю з 30 відвідувачами конференцій виявили закономірність в оповіданнях, які люди розповідали про те, як вони "переконалися", що Земля - ​​це великий плоский диск.

З 30 чоловік все, крім одного, заявили, що два роки тому вони не вважали Землю плоскою, але передумали, подивившись відеоролики, які пропагують теорії змови на YouTube.

"Єдина людина, яка не сказала цього, була там зі своєю дочкою і зятем. Саме ці люди побачили ролики на YouTube і розповіли йому про це", - сказала Ешлі Ландрум, яка керував дослідженнями в Техаському технічному університеті.

Інтерв'ю показали, що більшість з них дивилися відео про інші теорії змови, з альтернативними зйомками терактів 11 вересня, стріляниною в школі Сенді Хук і про те, чи дійсно NASA вирушило на Місяць, коли YouTube запропонував їм відео про плоску Землю. Деякі сказали, що дивилися відео тільки для того, щоб викрити обман, але незабаром вони виявилися прихильниками ідеї.

Ландрум, яка представила свої результати на щорічних зборах Американської асоціації розвитку науки у Вашингтоні, сказала, що вона не вважає, що YouTube робить щось явно неправильне, але сказала, що, якщо сайт хоче допомогти, він може налаштувати свій алгоритм на більш точну інформацію .

За словами Ландрум, секрет ефективності одного з найпопулярніших серед прихильників теорії плоскої землі відеороликів під назвою "200 доказів того, що Земля не куля" в тому, що він пропонує аргументи, що апелюють до людей з різним складом розуму, починаючи від прихильників буквального прочитання Біблії і теорій змов до прихильників наукового підходу.

"На YouTube багато корисної інформації, але також багато дезінформації. Їх алгоритми дозволяють в кінцевому підсумку спуститися по кролячій норі, представляючи інформацію людям, які будуть більш сприйнятливі до неї. Ми хочемо, щоб люди були критичними споживачами інформації", - підкреслила Ешлі Ландрум.

Вона також закликала вчених створити свої власні відео на YouTube для боротьби з поширенням відео з теорією змови.

"Завжди буде невеликий відсоток людей, які будуть відкидати все, що вчені десь там викладають, але, можливо, є група, яка цього не зробить", - додала вона.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X