Випробування марсіанської ракети NASA і пошуки серця турецького султана – кращі наукові фото тижня

2 липня 2016, 20:02
У США відбулися випробування прискорювача ракети Space Launch System (SLS), за допомогою якої в майбутньому людство відправиться до Марса, а в Угорщині археологи шукають серце турецького султана Сулеймана Пишного

В американському штаті Юта відбувся другий і останній наземний тест прискорювача ракети Space Launch System. В ході випробування прискорювач завдовжки 47 метрів був розміщений горизонтально і протягом двох хвилин вивергав дим і полум'я в повітря.

Відео дня

Испытания ускорителя ракеты SLS сделали человечество на шаг ближе к Марсу
Испытания ускорителя ракеты SLS сделали человечество на шаг ближе к Марсу Фото:

Коли ракета SLS здійснить свій перший політ у 2018-му році, таких прискорювачів у неї буде два. Перша місія Space Launch System не передбачає перевезення людей, але з часом за її допомогою NASA відправить астронавтів за межі земної орбіти. Американське агентство розраховує використовувати її в ході місії по відправці людини на Марс в 2030-х.

В Угорщині археологи проводять розкопки на місці поховання турецького султана Сулеймана Пишного. Султан помер у 1566 році в ході облоги угорського міста Сигетвара, після чого його останки були перевезені в Стамбул і поховані в мавзолеї. Однак серце Сулеймана залишилося в Угорщині.

Археологи на фото ведут раскопки средневековой мечети, расположенной неподалеку от гробницы с сердцем султана Сулеймана
Археологи на фото ведут раскопки средневековой мечети, расположенной неподалеку от гробницы с сердцем султана Сулеймана Фото:

Наприкінці минулого року вчені з Печського університету знайшли гробницю, де ймовірно воно було поховано. В даний час археологи проводять там розкопки, щоб підтвердити свою теорію. Завдання ускладнюється тим, що поселення, де розміщувалася гробниця, було знищено в XVII столітті.

Как и на Земле, на Юпитере возникают полярные сияния/NASA/ESA/J. Nichols
Как и на Земле, на Юпитере возникают полярные сияния/NASA/ESA/J. Nichols Фото:

NASA опублікувало фото, яке демонструє полярне сяйво на Юпітері. Знімок був отриманий за допомогою космічного телескопа Hubble. Він складається з двох фотографій, одна з яких була зроблена в 2014-му, а друга – у 2016-му році. Вивчення полярних сяйв Юпітера входить в список завдань космічного апарату Juno, який 4 липня наблизиться до найбільшої планеті Сонячної системи на рекордно близьку відстань.

Показати ще новини
X