Винні вулкани. Геологи знайшли джерело таємничої сейсмічної хвилі в Індійському океані

21 березня 2019, 13:00

У листопаді минулого року сейсмічна подія, яка приголомшила планету, змусила експертів замислитися про її можливе джерело. Дослідники думають, що причиною став унікальний тип вулканічної активності.

Якщо гіпотеза вірна, і під морським дном відбувався масовий рух магми, це має значення для майбутнього Майотти і сусідніх островів біля узбережжя Африки, пише Science Alert .

Відео дня

Острів Майотта вже почав опускатися (приблизно на 9 мм в місяць) і рухатися на схід (приблизно на 16 мм на місяць). Ці рухи, відповідають підземній камері, яка утворюється при виході магми.

"Ми вважаємо, що криза 2018 року пов'язана з виверженням, незважаючи на те, що у нас поки немає прямих спостережень. Це може бути морське виверження з найбільшим коли-небудь зареєстрованим обсягом", - пишуть дослідники.

Грунтуючись на даних сейсмічних вимірювань, проведених в області протягом шести місяців, що передували листопадовому поштовху, який поширився по всьому світу , команда передбачає, що магма змістилася більш ніж на кубічний кілометр від точки виверження приблизно в 28 км під поверхнею.

Ідея вчених полягає в тому, що вся ця магма, можливо, не досягла морського дна, а замість цього перетекла в навколишні відкладення, при цьому вулканічний газ залишився в пастці всередині магми. Це пояснює, чому над поверхнею океану нічого не спостерігалося.

У міру продовження підземних поштовхів вчені намагаються доставити в цей віддалений район більше інструментів і обладнання, щоб краще зрозуміти, що насправді відбувається. В даний час ідея великого вулканічного виверження цілком відповідає існуючим даним.

Проте, залишається багато питань без відповіді: чому подія відбувається в східній частині ланцюжка Коморських островів, коли нові вулканічні острова в цьому районі знаходяться на заході? І якщо магма залишається в пастці під землею, чому зграї мертвих риб з'являються у воді?

Експерти також не впевнені в тому, що в першу чергу викликає вулканічну активність. Сейсмолог Стівен Хікс з Університету Саутгемптона в Великобританії, який не брав участі в останньому дослідженні, сказав, що причиною можуть бути руху тектонічних плит або область перегрітої мантії.


Показати ще новини
Радіо НВ
X