Винна погода. Кліматичні зміни могли привести до канібалізму серед неандертальців

30 березня 2019, 20:00

Згідно з новим дослідженням, підвищення температури понад 100 тис. років тому могло змусити первісних людей їсти одне одного.

Канібалізм серед неандертальців, які проіснували близько 14 тис. років у льодовиковий період, могло викликати підвищення температури на два градуси за Цельсієм, пише Gizmodo.

Відео дня

Згідно з дослідженням французьких вчених Альбана Дефлера і Еммануеля Дескло, зникнення деяких тварин і рослин через потепління в Євразії в період від 114 тис. до 128 тис. років тому, призвело до того, що первісні люди почали їсти одне одного.

Протягом Микулинського міжльодовикового періоду, на заміну великим тваринам, на зразок мамонтів, гігантських оленів, слонів і носорогів, прийшли гризуни, дикобрази, змії та рептилії. Через це неандертальці могли почали практикувати канібалізм.

У печері на півдні Франції вчені знайшли сліди як мінімум шести неандертальців - двох дорослих, двох підлітків і двох дітей, - які були з'їдені. Про це свідчать сліди порізів і каліцтв від кам'яних знарядь, ознаки розчленування тіла, а також сліди зубів неандертальців на кістках своїх родичів.

Повідомляється, що канібалізм - це не найефективніший спосіб отримати поживні речовини, і значну роль в поширенні цього феномена зіграли різні ритуали первісних людей.

Антрополог з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі Даніель Курін розповіла Gizmodo, що канібалізм був популярний в Європі, і міг бути одним з методів знищення небажаної людини у групі, тілесних покарань або актів поховання.

Наприклад, поїдання тіл своїх предків могло бути чимось на зразок демонстрації скорботи, що нібито дозволяло мертвим перейти у загробний світ.

З олгяду на це, зміни в раціоні неандертальців, які було викликані глобальним потеплінням, є новою причиною пояснення стародавнього канібалізму.

Дефлер і Дескло пишуть, що дослідження зубів неандертальців показують, що канібалізм через так званий "харчовий стрес" - це, скоріше, виняток для первісних людей у Європі.

Археології збираються продовжити вивчення неандертальців у цьому регіоні, щоб дізнатися напевно, як вплинуло скорочення популяцій великих тварин у Микулинський міжльодовиковий період на канібалізм серед неандертальців, і чи можна вважати ці конкретні випадки поширеними серед усіх первісних людей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X