Дослідники спростували міф про те, що вино корисніше пива

27 жовтня 2015, 19:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вино і пиво належать до найбільш поширених напоїв. І той, і той має чимало прихильників у світі. Але хто отримує більше шкоди (або користі), споживаючи свій улюблений напій: шанувальники вина або пива?

Мак Мітчелл з Південно-західного медичного центру Техаського університету задався питанням, який з цих напоїв швидше дає в голову? Він вирішив провести експеримент, для якого зібрав 15 осіб, і кожному налив випити, попередньо розрахувавши дози згідно вазі піддослідних. Далі учасники експерименту однаковими темпами споживали спиртне протягом 20 хвилин. Результати показали, що вино проникло в кровотік швидше (54 хвилини), ніж пиво (62 хвилини).

Відео дня

«Менш імовірно, що пиво призведе до виникнення незручних ситуацій», - підводить підсумок BBC Future.

У недавньому огляді досліджень, присвячених проблемам зайвої ваги, пов'язаного зі споживанням алкоголю стверджувалося, що ні вино, ні пиво не призводять до збільшення маси тіла у короткостроковій перспективі. Щоправда, жодне з досліджень не тривало довше 10 тижнів. Навіть невелике збільшення ваги, яке не було помічено дослідниками за цей термін, з роками може перетворитися в кілька зайвих кг. Ну, а оскільки пиво більш калорійний продукт, з ним набрати вагу простіше.

У питанні, який з напоїв тягне за собою більш суворе похмілля, переможців немає. Як пише BBC Future, посилаючись на статтю «The incidence and severity of the hangover morning after moderate alcohol intoxication», між вином і пивом не існує особливої різниці, коли мова йде про ранкових наслідки.

Нерідко можна почути про те, що вино може благотворно позначатися на здоров'ї. Воно знижує ризик серцево-судинних захворювань і діабету. З іншого боку, як стверджує сексолог Кат Ван Кірк, пиво може посприяти поліпшенню інтимного життя.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X