Вимерли. Австралійські гризуни стали першою офіційною жертвою глобального потепління

20 лютого 2019, 08:01

Зміна клімату призвела до зникнення рифового мозаїчнохвостого щура Melomys rubicola. Цей вид може бути першим ссавцем, загиблим в результаті глобального потепління.

Великі пошуки тварини в його єдиному відомому ареалі проживання на піщаному острові в північній Австралії ні до чого не привели, йдеться в статті Phys.org .

Дослідники говорять, що ключовим чинником, що лежить в основі вимирання, "майже напевно" було затоплення океаном низинної затоки, ймовірно, кілька разів протягом останнього десятиліття, що призвело до драматичної втрати місця існування.

Відео дня

Наявні дані про підвищення рівня моря і погодні явища в регіоні "вказують на те, що антропогенна зміна клімату є основною причиною втрати рифового мозаїчнохвостого щура", наголошується в дослідженні уряду штату Квінсленд і Університету Квінсленда. Таким чином, влада офіційно визнала вимирання виду.

Вид Melomys rubicola, вважався єдиним ендемічним (тобто таким, що ніде більше не зустрічався) видом ссавців Великого Бар'єрного рифа. Ці гризуни були вперше виявлені на рифі в 1845 році. Але останнє відоме спостереження цієї тварини рибалками було в 2009 році.

Коли дослідження 2014 року не виявило ніяких ознак виду, дослідники вирішили провести максимально широке обстеження в надії на збереження цих тварин. Проте, пошук з використанням пасток і камер "не дав ніяких записів про вид, підтверджуючи, що єдина відома популяція цього гризуна зараз вимерла".

Австралійські вчені в своєму звіті зробили висновок про те, що винищення Melomys rubicola сталося через підвищення рівня моря і збільшення частоти екстремальних погодних явищ за попередні роки. "Таким чином, це, ймовірно, є перше зареєстроване вимирання ссавців, обумовлене виключно (або насамперед) антропогенною зміною клімату", - сказано в звіті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X