«Все, що я знав, було неправильно». Актор, який керував зорельотом у кіно, розчарувався після реального польоту до космосу

12 жовтня, 16:00
Легендарний капітан зорельоту Ентерпрайз був розчарований справжнім польотом у космос (Фото:Paramount Pictures / CBS / ABC / Buena Vista Film Distribution Company, Montage: TV Spielfilm)

Легендарний капітан зорельоту Ентерпрайз був розчарований справжнім польотом у космос (Фото:Paramount Pictures / CBS / ABC / Buena Vista Film Distribution Company, Montage: TV Spielfilm)

Вільям Шетнер, який зіграв роль капітана Кірка в серіалі «Зоряний шлях», розповів про емоції від перебування за межами рідної планети.

В уривку зі своєї нової книги Boldly Go, виконавець головної ролі в «Зоряному шляху» розповідає, як він думав, що поїздка принесе йому умиротворення та відчуття катарсису, але натомість він відчув «непереборний сум».

Відео дня

«Все, що я думав, було неправильним. Все, що я очікував побачити, було неправильним», — пише Шетнер. — Контраст між порочним холодом космосу й теплою турботою Землі внизу наповнив мене непереборним сумом".

«Щодня ми чуємо про подальше руйнування Землі від наших рук: вимирання тварин і рослин… речі, які існували протягом п’яти мільярдів років, і раптом їх більше не буде, бо втрутилося людство. Це сповнює мене жахом. Мій політ у космос мав стати святом, але натомість він був схожий на похорон».

Його враження є прикладом так званого «ефекту огляду». Під цим терміном ховається усвідомлення Землі як єдиної, цілісної, тендітної системи, що з’являється в людини, яка здійснила політ у космос. Шетнер не перший, хто випробував це на собі. Щось подібне описував у своїй книзі «Орбітальна перпектива» астронавт Рон Гаран.

«Коли я наблизився до МКС, час ніби зупинився, і мене переповнювали емоції та усвідомлення, — писав він. — Але коли я подивився вниз на Землю, цей приголомшливий, тендітний оазис, цей острів, який нам подарували і який захистив усе живе від суворості космосу, — мене охопив смуток. Мене ніби вдарило під дих, настільки протверезним було це відчуття».

Показати ще новини
Радіо НВ
X