Вікінги-родичі все ж таки зустрілися через тисячу років… Щоправда, в музеї

14 червня 2021, 12:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Молодий 20-річний вікінг, який загинув у бою в Британії і 50-річний житель острова Фюн в Данії, якого, швидше за все, вбили хвороби, зустрілися на вітрині музею через майже тисячоліття. За життя вони були родичами.

Група вчених з Данії та Вірменії провела генетичне дослідження останків вікінгів по всій Європі. Наносячи на карту місця їхньої смерті, вчені вивчали їхнє етнічне походження, напрямки міграції, а також випадково знайшли відразу кілька груп родичів.

Відео дня

Наприклад, в масовому похованні в естонському селищі Сальме в останках 41 людини знайшлися чотири брати. Також родич знайшовся у двадцятирічного загиблого воїна під час битви в британському Оксфорді. В XI столітті він помер від колотих ран в спині, стріл і дев'яти ударів мечем і сокирою в голову. Врешті решт, його тіло поховали в братській могилі разом з 35 іншими загиблими.

Його двоюрідний брат або дядько знайшовся на датському острові Фюн. Чоловік прожив 50 років, а аналіз кісток показав, що він багато хворів. У нього були стерті зуби, артрит майже всіх хребців і навіть деяких ребрових суглобів, щелепи і великого пальця на нозі. Також у нього були рани в області шиї і тазу — перша вже зажила до моменту смерті, а друга, швидше за все, і коштувала йому життя.

Вчені не впевнені, чи зустрічалися чоловіки при житті, оскільки рівень точності датування допускає відхилення плюс-мінус 50 років. Проте, тепер вони точно зустрілися — їхні скелети помістили на одній вітрині в Національному музеї Данії.

Nationalmuseet / Facebook
Фото: Nationalmuseet / Facebook

Співробітники музею змогли навіть реконструювати зовнішність чоловіка, який жив на острові Фюн — відвідувачі виставки можуть розглянути, як він виглядав при житті.

Nationalmuseet / Facebook
Фото: Nationalmuseet / Facebook
poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X