Виявлена таємнича галактика-двійник Чумацького Шляху з темної матерії

26 серпня 2016, 18:40
Вчені виявили таємничу галактику з темної матерії, схожу за своїми характеристиками з галактикою Чумацький Шлях

Як пише британське видання Independent, галактика Dragonfly 44, яка майже повністю складається з темної матерії, була відкрита в 2015 році, однак більш детальна інформація про неї з'явилася лише зараз.

Відео дня

Зокрема, вона знаходиться у сузір'ї Волосся Вероніки на відстані приблизно 330 мільйонів світлових років і є дуже тьмяним космічним об'єктом. В даний момент вчені зізнаються, що не мають ні найменшого уявлення про те, як з'являються такі галактики, як Dragonfly 44.

Однак відомо, що за своїми параметрами галактика схожа на Чумацький Шлях, але певно на 99,99% складається темної матерії.

revised_dragonfly-44
revised_dragonfly-44 Фото:

Як пише Naked Science з посиланням на статтю в журналі Astrophysical Journal Letters, маса Dragonfly 44 близька до маси Чумацького Шляху і становить близько 1 трлн мас Сонця. Однак, на зірки припадає лише близько 0,01% цієї маси (зірок в галактиці менше мільярда), а все інше – невидима темна матерія.

Цікаво, що дослідження Dragonfly 44 астрономи провели з допомогою найпотужніших наземних телескопів, розташованих на Гаваях.

Читайте також у розділі Наука:

Один з них дозволив помітити її надзвичайно рідкісні та тьмяні зірки і виміряти швидкості їх руху, а другий роздивився поведінку кульових скупчень, розташованих навколо ядра галактики. Ці рухи визначаються гравітацією, дозволяючи опосередковано визначити масу і розподіл темної матерії, недоступної для прямих спостережень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X