Відлуння війни. У Тихому океані знайшли лінкор часів Другої світової війни

Наукпоп

7 лютого, 08:02

Відлуння війни. У Тихому океані знайшли лінкор часів Другої світової війни

Скріншот

Так виглядав японський лінкор Hiei

Американська дослідницька група виявила лінійний корабель Hiei Імперського військово-морського флоту Японії, який знаходився в водах на відстані близько кілометра від Соломонових островів.

Корабель затонув в бою в південній частині Тихого океану під час Другої світової війни, повідомляє японський телеканал NHK .

Дослідницька група є частиною фонду, створеного покійним співзасновником Microsoft Полом Алленом. Пошук кораблів з використанням спеціально обладнаного судна Petrel продовжився після того, як Аллен помер в жовтні минулого року.

Лінкор був знайдений 31 січня на морському дні в 985 метрах на північний захід від острова Саво. Сонарна зйомка показує судно, яке лежить з піднятим кілем. Кадри, зняті дистанційно керованим підводним транспортним засобом, показують величезні гвинти і кермо корабля, а також стволи зенітних гармат.

Корабель Hiei був побудований в 1914 році. Він кілька разів перебудовувався, перш ніж прийняти участь в нападі на Перл-Харбор. Але атака флоту союзників під час битви при Гуадалканалі в 1942 році зробила корабель непридатним для використання. Вважалося, що екіпаж затопив судно. Hiei став першим японським лінійним крейсером, загиблим у Другій світовій війні.

Журналісти NHK попросив Казушіге Тодаку, директора Морського музею Курі, відомого як музей Ямато, проаналізувати відзнятий матеріал. Тодаку каже, що близько третини корпусу корабля, схоже, зникли. Це говорить про те, що причиною його затоплення був вибух. Тодаку додав, що відкриття розкриває відсутню частину історії Hiei, який брав участь у великих морських битвах під час війни на Тихому океані.

Американська дослідницька група заявляє, що незабаром опублікує фотографії та відео, зняті підводним човном, і запропонує їх для використання в дослідженнях і зйомках.


Вибір редакції

Події

Вчора, 19:33

article_img
Смертність та народжуваність. Чому в Україні зростають темпи скорочення населення
Гаджети

Вчора, 20:00

article_img
Прогин зараховано. Все, що потрібно знати про Samsung Galaxy Fold і майбутнє гнучких смартфонів
Гаджети

Вчора, 22:21

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Фінанси

Сьогодні, 12:49

article_img
З 7 лютого оформлено 285 валютних е-лімітів для виведення коштів за кордон
Країни

Сьогодні, 04:46

article_img
Гуайдо заявив, що підписав перший указ від імені президента Венесуели
Події

Сьогодні, 09:27

article_img
У Києві на Хрещатику фура з цеглою протаранила машину та перекинулася