Відкриття року. NASA виявило "копію" нашої Сонячної системи в сузір'ї Дракона

15 грудня 2017, 05:27
14 грудня NASA повідомило про відкриття восьми екзопланет за допомогою штучного інтелекту

Нове відкриття було зроблено командою, яка працювала на космічному телескопі Kepler. При цьому астрономи використовували методи машинного навчання від Google.

Зокрема, на брифінгу виступив розробник штучного інтелекту Крістофер Шелі, старший інженер-програміст Google AI.

Відео дня

За словами Крістофера Шелі, нейронна мережа просіювала дані Kepler і допомогла виявити слабкі транзитні сигнали від раніше пропущеної восьмої планети, яка обертається навколо зірки Kepler-90, в сузір'ї Дракона.

Таким чином, тепер вчені можуть з упевненістю стверджувати, що знайшли сонячну систему, яка дуже схожа на нашу.

Планета Kepler-90i приблизно на 30 відсотків більша за Землю. Kepler-90i настільки близька до своєї зірки, що, її середня температура поверхні, як вважають, перевищує 425 градусів за Цельсієм, тобто, вона перебуває на одному рівні з Меркурієм. При цьому найдальша планета зірки Kepler-90, під назвою Kepler-90h, видалена на таку ж відстань від своєї зірки, як Земля від Сонця.

Вчені займаються пошуками позаземного життя за допомогою телескопа Kepler з 2009 року.

Космічний телескоп Kepler виявив понад 30000 можливих планет, які обертаються навколо далеких зірок. Дослідники навчили комп'ютери відрізняти слабкі сигнали планети за допомогою нейронної мережі. Пошук нових світів при використанні цієї техніки машинного навчання дав не один, а два відкриття: Kepler-90i і Kepler-80g.

Таким чином, вперше зоряна система з такою ж кількістю планет, як наша Сонячна система, була виявлена в глибокому космосі.

"Вперше з тих пір, як наші предки виявили планети Сонячної системи тисячі років тому, ми знаємо напевно, що наша сонячна система не є єдиним рекордсменом за кількістю планет. Зоряна система Kepler-90, це як міні-версія нашої Сонячної системи. У вас є маленькі планети всередині та великі планети зовні, але все розташовується набагато ближче до зiрки", - сказав астроном Ендрю Вандербург.

Фахівці NASA вже назвали це "дуже вдалою знахідкою" - з надією, що в майбутньому за допомогою штучного інтелекту будуть виявлені й інші невідомі планети.

"Як ми і очікували, є захоплюючі відкриття, які ховаються в архівних даних Кеплера, чекаючи правильного інструменту або технології, щоб розкопати їх. Це відкриття показує, що наші дані будуть скарбницею для дослідників на довгі роки", - пояснює Пол Герц, директор відділу астрофізики NASA у Вашингтоні.

Нова зоряна система в порівнянні з Сонячною
Нова зоряна система в порівнянні з Сонячною Фото:

Планета Kepler-90i була не єдиним скарбом, який виявила ця нейронна мережа. В системі Kepler-80 виявили шосту планету. Ця планета, Kepler-80g, розміром з Землю, і чотири з її сусідніх планет утворюють так званий резонансний ланцюг, де планети прив'язані своєю взаємною гравітацією в ритмічному орбітальному танці. Результат - надзвичайно стабільна система, подібна семи планетам в системі TRAPPIST-1.

Нагадаємо, 22 лютого 2017 року штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, під час якої вчені оголосили про відкриття семи планет в системі TRAPPIST-1.

Раніше НВ повідомляло, що американські вчені довели можливість виникнення життя з глини. Дослідники показали, як органічна бурштинова кислота взаємодіє з глинистими мінералами.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X