Відкритий космос. Екіпаж МКС вивчив дірку в обшивці одного з модулів станції

12 грудня 2018, 09:04

Російські космонавти Олег Кононенко і Сергій Прокоп'єв завершили роботи по обстеженню модуля "Союзу МС-09", в якому було виявлено отвір.

Кононенко та Прокоп'єв провели за бортом 7 годин 45 хвилин - на 1 годину 14 хвилин більше від запланованого часу, повідомляє РІА Новини.

У відкритий космос Кононенко з Прокоп'євим вийшли о 19.00 мск, тобто о 18 годині за Києвом 11 грудня. Роботи було завершено вже наступного дня.

Відео дня

На кораблі космонавти за допомогою різака і ножиць по металу розкрили теплоізоляцію. Потім ножицями по металу розрізали і за допомогою затискних кліщів відігнули мікрометеоритний захист. Щоб дістатися до отвору, від нього довелося відрізати два шматки, а не один, як планувалося. Шматки прибрали в ізолюючий контейнер. При цьому космонавти не помітили на них точку, в яку могло упертися свердло, якби отвір зробили зсередини корабля.

Також в ізолюючий контейнер сховали отримані пізніше "мазки" з ділянки біля отвору і зразки герметика, яким він був закупорений. Крім того, в контейнер прибрали і затиск, яким брали зразки герметика.

Після завершення робіт з отвором космонавти мали накласти додатковий шар термоізоляції та закріпити його затискачами. Однак на Землі було вирішено не робити цього. Кононенко та Прокопьєву була видана команда "повертатися додому".

На Землю отримані зразки має доставити Сергій Прокоп'єв, який повернеться 20 грудня на "Союзі МС-09". Бортовий відсік, в якому виявлено отвір, під час посадки згорає в атмосфері, а екіпаж перебуває в спусковому апараті, тому на повернення ніяк не вплине відсутність частини метеоритного захисту.

Тридцятого серпня системи МКС зафіксували витік повітря, а екіпаж виявив отвір в обшивці корабля Союз МС-09, який пристикувався до станції 8 червня. Увечері того ж дня за порадою центру управління польотами російські космонавти залили отвір герметиком.

Внутрішня комісія Ракетно-космічної корпорації "Енергія" (виробник космічного корабля) виключила версію виробничого браку. Розслідуванням зайнялася комісія Роскосмосу. Спочатку планувалося, що вона завершить свою роботу в середині листопада, після виходу російських космонавтів у відкритий космос для огляду "дірки". Але вихід у відкритий космос відбувся лише в ніч на 12 грудня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X