Відкрито зв'язок між вірою в надприродне і боягузтвом

27 жовтня 2015, 15:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Люди, які вірять в прибульців, привидів і інші надприродні явища, легше піддаються страху перед іншими загрозами. До такого висновку прийшов професор соціології Крістофер Бадер, який вивчив поширені страхи громадян США

В цьому році Бардер зі своїми колегами з університету Чепмена (Каліфорнія) вдруге провели опитування серед жителів США з метою з'ясувати, чого ті бояться найбільше. Паралельно дослідники задалися питанням, у які надприродні явища американці найбільше вірять. У підсумку Бардер і його команда виявили існування зв'язку між страхами і цією вірою.

Відео дня

«Цікаво дізнатися, що хтось, хто вірить у привидів, також вірить у бігфута. Але це цікавить мене набагато менше, ніж ось яке питання: чи є більш боягузливим людина, яка вірить в надприродне?», - сказав Бардер у розмові з Live Science.

Вчений вважає, що відповідь на це питання – так. Зв'язок між вірою в надприродне і страхами, які були представлені в опитуванні, існує. Бадер зізнався, що не до кінця розуміє причину цього, але схильний бачити її в рівні освіти.

«Освіта навіть каже мені дещо про те, боїтеся ви таких речей, як клоуни. Якщо у вас більш низький рівень освіти, йімовірніше, що ви будете боятися клоунів», - говорить професор.

В опитуванні, проведеному співробітниками університету, взяли участь 1500 респондентів. Їх запитували, чи бояться вони того чи іншого явища, список яких був досить великий – 88 страхів. Самими страшними американці назвали корупцію, кібертероризм, і відстеження особистих даних великими компаніями.

Що стосується віри в надприродне, то більшість опитаних (41,4%) вважають реальними примар. 26,5% думають, що мертві можуть спілкуватися з живими. Понад 20% респондентів вважають, що прибульці вже бували на Землі і приблизно стільки ж людей вірить у віщі сни. Лише 11% опитаних вірять у бігфута.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X