Від Гренландії відколовся шестикілометровий айсберг

10 липня 2018, 22:03

Вчені зняли на відео формування шестикілометрового айсберга, що відколовся від гренландського льодовика Хельхейм.

Народження айсберга було зафіксовано на відео командою дослідників в східній частині Гренландії, повідомляє New Atlas.

"Глобальний підйом рівня моря є незаперечним і послідовним. І тут ми можемо спостерігати його захоплююче значення", - відзначає провідний автор дослідження Девід Холланд, професор Інституту математики Нью-Йорка.

Відео дня

Команда спостерігала за краєм льодовика Хельхейм, одного з найбільших льодовиків Гренландії уздовж східного краю гренландського крижаного покриву. Вчені уважно стежили за замерзлої рікою в якості ключового показника глобального потепління і підвищення рівня моря.

Холланду і його команді вдалося захопити драматичні кадри процесу, за допомогою якого відбувається відступ льодовика в океан. Відео показує 6,4-кілометровий айсберг, який відривається від льодовика і йде в море.

"Знання того, яким чином з'являються айсберги, є важливим для моделювання, тому що саме айсберги в кінцевому підсумку визначають глобальний підйом рівня моря. Чим краще ми розуміємо, що відбувається, тим точніші симуляції ми можемо створити, щоб передбачити і спланувати зміну клімату", - підкреслив Девід Холланд.

Подія тривало більше 30 хвилин, але ролик був стиснутий приблизно до 90 секунд. Він показує передній фронт краю льодовика, а потім перспектива йде вниз по фіорду. Зйомка зафіксувала різноманітність форм виникають айсбергів.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених з'ясувала, що швидкість танення антарктичних пластів льоду прискорилася в три рази за останні п'ять років. При цьому внесок Антарктики в підвищення рівня моря і раніше залишається невеликим: всього лише 7,6 міліметра в період з 1992 по 2017 рік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X