Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з половину Закарпаття

12 липня 2017, 14:10
12 липня від льодовика Ларсена на заході Антарктиди відколовся один з найбільших айсбергів в історії

Площа ділянки льодовика, що відкололася, становить понад 6 тисяч квадратних кілометрів. Як зазначає The Guardian, розміри айсберга порівнянні з Уельсом. Для українців більш наочним буде порівняння з половиною Закарпатській області - її площа - 12700 кв. км.

Відео дня

Повідомлення про те, що айсберг незабаром відпаде від основної частини льодовика надходили вже кілька місяців. Вранці 12 липня, після того, як вчені вивчили чергові супутникові знімки, було точно встановлено, що частина льодовика перетворилася на айсберг і тепер дрейфує в морі Уедделла.

"Ми бачимо один великий айсберг на даний момент. Цілком імовірно, що він зруйнується на більш дрібні шматки, коли пройде певний час", - сказав Адріан Лукман, професор гляціології в Університеті Суонсі в Великобританії.

"Це дійсно велика подія з точки зору розмірів того льоду, який ми отримали. Але в світовому масштабі це як кубик льоду в джин з тоніком - коли він тане, він не змінює обсяг води в склянці занадто сильно", - сказала Анна Хогг, фахівець в області супутникових спостережень льодовиків з Університету Лідса.

Втім, розміри айсберга настільки великі, що він може серйозно загрожувати судноплавству в протоці Дрейка, додала Анна Хогг.

Вчені відстежували зростаючу тріщину в льодовику Ларсена починаючи з 2014 року. На початку грудня 2016 року, тріщина була приблизно 112 км в довжину. Шість тижнів по тому, цей показник досяг 175 км в довжину і продовжив збільшуватися. У травні в льодовику з'явилася нова тріщина.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X