Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з півтора Львова

27 вересня 2017, 12:48
Супутникові знімки показали, що від Антарктиди відколовся айсберг, площа якого становить понад 260 квадратних кілометрів

Брила льоду відкололася від масиву Пейн Айленд в Західній Антарктиді, пише Live Science.

"Останні новини від льодовика Пейн Айленд. Він втратив 267 кілометрів квадратних льоду, які стали айсбергом після того, як внутрішня тріщина в льодовику збільшилася", - написав Стеф Лерміт, фахівець супутникового спостереження в Технічному університеті Делфта в Нідерландах після того, як проаналізував знімки з супутників.

Відео дня

Площа айсберга, за словами вчених, в чотири з половиною рази перевищує площу острова Манхеттен (59 квадратних кілометрів). Для порівняння: площа українського міста Львів - 182 квадратних кілометра, тобто майже в півтора рази менше, ніж площа нового айсберга.Відзначається, що льодовик Пейн Айленд почав інтенсивно танути в останні 40 років. Зокрема, в 2013 році від нього відокремився шматок льоду площею 652 квадратних кілометрів. Зараз руйнування відбувається на плавучій частини льодовика, тому айсберг не повинен підняти рівень моря в регіоні.

Проте, якщо події будуть розгортатися з такою ж швидкістю, як зараз, то до кінця століття льодовик Пейн Айленд зникне повністю. Це призведе до оголення материкових льодів західного Антарктичного крижаного щита і прискорить танення льодів в регіоні.

На початку серпня 2017 року НВ повідомляло, що айсберг розміром з половину Закарпаття відколовся від Антарктиди в липні, а потім почав розпадатися на більш дрібні крижані брили.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X