Вгадай емоцію: машини навчилися розуміти почуття краще, ніж люди

16 листопада 2015, 20:06
Тріумф штучного інтелекту стає все ближче. В цей раз епоху розумних машин наблизили аспіранти Рочестерського університету в Нью-Йорку На Ян і Емре Ескімец. Вони розробили програму, здатну розпізнавати емоції людини по голосу більш точно, ніж це роблять люди

Проаналізувавши 700 аудіозаписів, творіння нью-йоркських аспірантів зуміло в 72% випадків вірно вгадати емоційний окрас відтвореної мови. Група з 138 учасників проекту Mechanical Turk, завданням якого є об'єднання інтелектуальних ресурсів людей для вирішення завдань, непосильних для комп'ютерів, впоралася гірше. У середньому вони вірно вгадували в 60% випадків. Програма також точніше визначала записи, за якими їй було важко дати чітку відповідь. Коли їй дозволили пропускати їх, результат покращився до 85%.

Відео дня

Розробка вже привернула увагу. Психолог Рочестерського університету Меліса Стердж-Еппл планує використовувати програму, щоб зрозуміти, які емоції відчувають батьки при спілкуванні з дітьми, і як вони впливають на розвиток дитини. Поки вона вивчає сімейні бесіди в лабораторії, але з часом, якщо програма доведе свою ефективність, дослідження продовжаться в домашніх умовах.

Ані Ненкова, комп'ютерний учений з Пенсільванського університету, не здивована результатами, які продемонструвала розробка Ян і Эскимец. За її словами, люди не так добре розпізнають емоції тільки по голосу. Для більш точної оцінки почуттів потрібно як аудіо, так і візуальна інформація.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X