Весна. На Північному полюсі зафіксували аномально теплу погоду

1 березня 2018, 07:04

Сонце не буде підніматися на Північному полюсі до 20 березня, але наприкінці лютого американські вчені зафіксували в цьому регіоні, ймовірно, рекордну відлигу.

Середня арктична температура лютого 2018 року було вищою від норми на 20 градусів, пише Science Alert.

Безпосередніх вимірів температури в регіоні не проводилося. Однак Зак Лабе, вчений-кліматолог з Каліфорнійського університету в Ірвіні, наголосив, що кілька незалежних аналізів показали, що температура була "дуже близько до точки замерзання", що більш ніж на 20 градусів Цельсія вище норми.

Відео дня

Середня температура для всього регіону на північ від 80 градусів північної широти, досягла найвищого рівня, який коли-небудь реєструвався в лютому.

"Не було жодного потепління, навіть близько схожого на це. Я був здивований тим, наскільки великим було це потепління", - сказав Зак Лабе. За його словами, він оперує даними, починаючи з 1958 року.

Дослідження показали, що такі екстремальні вторгнення теплого повітря в Арктику, колись рідкісні, стають все більш рутинними. Дослідження норвезьких вчених показало, що з 1980 року ці події стають все більш частими, більш тривалими і більш інтенсивними.

"Раніше це не було поширене. Це траплялися 4 рази за період 1980-2010 років, але тепер подібне сталося в чотири з останніх п'яти зим", - сказав провідний автор дослідження Роберт Грем з Норвезького полярного інституту. Грем пояснив, що ці події пов'язані зі зменшенням зимового морського льоду в Арктиці, зазначивши, що рівень льоду в січні був найнижчим, а сам лід був більш тонким.

"Більш тонкий лід дрейфує швидше та може розбитися на більш дрібні шматки. Сильні вітри з півдня можуть просувати лід далі на північ в Центральну Арктику, оголюючи відкриту воду і виділяючи тепло в атмосферу з океану", - підкреслив Грем.

Цікаво, що тепліша Арктика впливає також і на кліматичні умови в більш південних місцях, таких як Північна Америка і Європа. Холодне повітря може проникати далі на південь, а тепле повітря - далі на північ.

В кінці 2016 року НВ повідомляло, що на Північному полюсі в грудні 2016 була зафіксована рекордно висока температура: середні показники були перевищені на п'ять градусів. А влітку товщина льодового покриву в Північному Льодовитому океані також зменшилася до майже рекордних показників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X