Великодній сюрприз. Астрономи відкрили новий місяць в Сонячній системі

27 квітня 2016, 12:42
Космічний телескоп Hubble виявив супутник карликової планети Макемаке, раніше відомої як "Великодній заєць"

Супутник, що обертається навколо Макемаке, розташованої в поясі Койпера, отримав назву MK2. Вважається, що його діаметр становить усього 160 км і він в 1300 разів тьмяніше за Макемаке. Вчені вважають, що відкриття супутника дозволить їм дізнатися більше про карликової планеті.

Відео дня

"Макемаке відноситься до плутоїдів, тож виявлення супутника є значущою подією, - розповів Алекс Паркер з Південно-західного науково-дослідницького інституту, який проводив аналіз знімків Hubble. – Відкриття цього місяця дозволить нам вивчити Макемаке детальніше, ніж це було б можливо без нього".

Макемаке и MK2

Макемаке и MK2 Фото:

Макемаке налічує в діаметрі близько 1400 км і є третьою за величиною карликовою планетою Сонячної системи. Вона була відкрита 2005-му році і спершу називалася "Великодній заєць", оскільки астрономи виявили її незабаром після Великодня. Пізніше карликову планету перейменували у Макемаке на честь бога достатку з міфології корінних жителів острова Пасхи.

Наприкінці минулого тижня космічному телескопу Hubble виповнилося 26 років. До дня народження NASA опублікувало захоплююче відео і фото Туманності Пузир, зроблені за допомогою телескопа.

Показати ще новини
Радіо NV
X